A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  168
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vedat Ademi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri. Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poashtu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Koha S'kthehet (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Nje Jete Me Ty
Per Ty
Thirrem Dashuri
Ke Harruar
Vetem Ti
Në Zemër Të Mbaj
Nuk Kam Faj
Sa M'ke Mungu
Më Mirë Me Zemër
Ben Ftohte


Përkthime (25)


Artistë Të Ngjashëm:

Andin Randobrava

Driton Ajeti

Shpat Deda

Neki Emra

Metiz

Korab Shaqiri

Hekuran Krasniqi

Alberti

Berkan

Erjon Korini


Tags: Vedat Ademi

Vedat Ademi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019