A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Per Ty ➡ Para Ti

 Shqip ➡  Spanjisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Per Ty

Nis te shkruaj nje kenge
per diku e dike
dhe pse ne mungese te saj
e ndjej te ndjej per te
Te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymezim me pushtoj
ne çast nis t'kompozoooj

Ref:
Çdo dite e me shume
Era vjen e me sjell kujtimin tend
Kam nevoje per ty
Te t'shoh ne syyyyyyyy
Çdo nate e me shume
Ndjej te duuua , e t'perqafoj
Ajo qe s'mundem te bej
Ty s'do t'haroooooooj

Dhe kur fleeetet mungojne
dike nis t'i kerkojne
vijne me eren ngadale
kto vargje sjeeell dhe mi fal
Te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymezim me pushtoj
ne çast nis t'koompozoooj

Ref:
çdo dite e me shume
era vjen e me sjell kujtimin tend
kam nevoje per ty
te shoh ne syyyyyyyy
çdo nat e me shume
ndjej te duuua , e t'perqafoj
ajo qe s'mundem te bej
ty s'do t'harroooj

Ndjej ndonjehere qe te kem frike
nga trishtimi me i trishte
ku sa dhe fryma duket se me ndal
nje here dukem ndryshe sa them jam shume me fat
sa per veten dhe per ty jam lumtur gjaaate...

çdo dite e me shume
era vjen e me sjell kujtimin tend
kam nevoje per ty
te shoh ne syyyyyyyy

Ref:
Çdo dite e me shume
Era vjen e me sjell kujtimin tend
Kam nevoje per ty
Te shoh ne syyyyyyyy
Çdo nate e me shume
Ndjej te duuua , e t'perqafoj
Ajo qe s'mundem te bej
Ty s'do t'harrooooj


Para Ti

comienza a escribir una cancion
para alguien en algun lugar
y aunque en su ausencia
siento sentir por ella
los dos queromos una cancion
pero ella mas
una inspiracion me a capturado
en el momento comenzo a componer

coro
cada dia mas
el viento viene e trae con tu memoria
te necesito
para ver en tus ojos
cada noche mas
siento amarte, y abrazarte
no se puede hacer
que yo no te puedo olvidar

y quando los papeles faltan
alguien comienza a busquer
vienen con el viento con tardanza
estos versos trae para donar
los dos queromos una cancion
pero ella mas
una inspiracion me a capturado
en el momento comenzo a componer

coro
cada dia mas
el viento viene e trae con tu memoria
te necesito
para ver en tus ojos
cada noche mas
siento amarte,y abrazarte
no se puede hacer
que yo no te puedo olvidar

a veces siento a tener miedo
por la tristeza mas triste
el espiro me parece que detiene
una vez me paresco de otra manera a decir que yo soy con mucha suerte
porque por usted y por mi yo espero mas

cada dia mas
el viento viene e trae con tu memoria
te necesito
para ver en tus ojos
cada noche mas
siento amarte,y abrazarte
no se puede hacer
que yo no te puedo olvidar

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019