A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Per Ty ➡ For You

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Per Ty

Nis te shkruaj nje kenge
per diku e dike
dhe pse ne mungese te saj
e ndjej te ndjej per te
Te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymezim me pushtoj
ne çast nis t'kompozoooj

Ref:
Çdo dite e me shume
Era vjen e me sjell kujtimin tend
Kam nevoje per ty
Te t'shoh ne syyyyyyyy
Çdo nate e me shume
Ndjej te duuua , e t'perqafoj
Ajo qe s'mundem te bej
Ty s'do t'haroooooooj

Dhe kur fleeetet mungojne
dike nis t'i kerkojne
vijne me eren ngadale
kto vargje sjeeell dhe mi fal
Te dy donim nje kenge
por me shume ajo
nje frymezim me pushtoj
ne çast nis t'koompozoooj

Ref:
çdo dite e me shume
era vjen e me sjell kujtimin tend
kam nevoje per ty
te shoh ne syyyyyyyy
çdo nat e me shume
ndjej te duuua , e t'perqafoj
ajo qe s'mundem te bej
ty s'do t'harroooj

Ndjej ndonjehere qe te kem frike
nga trishtimi me i trishte
ku sa dhe fryma duket se me ndal
nje here dukem ndryshe sa them jam shume me fat
sa per veten dhe per ty jam lumtur gjaaate...

çdo dite e me shume
era vjen e me sjell kujtimin tend
kam nevoje per ty
te shoh ne syyyyyyyy

Ref:
Çdo dite e me shume
Era vjen e me sjell kujtimin tend
Kam nevoje per ty
Te shoh ne syyyyyyyy
Çdo nate e me shume
Ndjej te duuua , e t'perqafoj
Ajo qe s'mundem te bej
Ty s'do t'harrooooj


For You

I begin to write a song
for somebody somewhere
even in her absence
I feel to feel for her
we want a song
but she want it more
one inspiration invades me
at the moment I begin to compose
everyday and more
the wint comes and brings your memory
I need you to look into your eyes
I feel to love you,to hug
the only thing I can’t do is
to forget you
and when the pages miss
somebody begin to search
they come with the wint slowly
these verses brings and donates
we want a song
but she want it more
one ispiration invades me
at the moment I begin to compose
everyday and more
the wint comes and brings your memory
I need you to look into your eyes
I feel to love you,to hug
the only thing I can’t do is
to forget you
sometimes I feel a afraid
from the sadness
where my breath seen to stop
at the moment it seens different and I am lucky
because for you I have prayed for a long time
everyday and more
the wint comes and brings your memory
I need you to look into your eyes
I feel to love you,to hug
the only thing I can’t do is
to forget you

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019