Vedat Ademi & Yllka Kuqi

Në Zemër Të Mbaj ➡ Ti Tengo Nel Cuore

 Shqip ➡  Italisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Emir


Në Zemër Të Mbaj

[Vedati:]
Kam më shumë se një arsye,
Pse të dua,në çdo ditë unë,
Kam të drejtë dhe ti e di,
Është e pakët largësia,
Ne çdo herë kur të mendoj unë,
Eshtë e lehtë të vi tek ti.

[Yllka:]
Thjeshtë do mbyll sytë,zërin ta gjej,
Edhe në kur aromën ndjej,
Sa e dëshiroj të jem,
Në krahët e tu të thelle

[Ref:]
Nuk më duhet të qaj,
Te kuptoj se në zemër të mbaj,
E pranoj që të dua pa fund,
Je larg meje,unë larg teje,
S'mundem dot,
S'do mjaftoj as kjo jetë,
Të tregoj sa të dua vertetë,
Ta kujtoj unë edhe njëherë,
Je gjithçka ti,je ajo që jam unë sot.

[Yllka:]
Ti më fale gjysmën tënde,
Me sy mbyllur,të jetoj unë,
Ti je dritë në sytë e mi,
E ndajmë ritmin e kësaj bote,
Çdo sekond ta dedikoj ty,
Zëri yt është melodi.

[Vedati:]
Thjeshtë i mbyll sytë,zërin ta gjej,
Edhe në kur aromën ndjej,
Sa e dëshiroj të jem,
Në krahët e tu të te thell.

[Ref:]
Nuk më duhet të qaj,
Te kuptoj se në zemër të mbaj,
E pranoj që të dua pa fund,
Je larg meje,unë larg teje
S'mundem dot,
S'do mjaftoj as kjo jetë,
Të tregoj sa të dua vertetë,
Ta kujtoj unë edhe njëherë,
Je gjithçka ti,je ajo qfar jam unë sot.

[Vedati&Yllka:]
Mrekulline une sdo e kerkoj,
Largesin une sdo e pranoj,
Vetem te jem ne krahet e tu te thell.

[Ref:]
Nuk më duhet të qaj,
Te kuptoj se në zemër të mbaj,
E pranoj që të dua pa fund,
Je larg mejeee.
Nuk më duhet të qaj,
Te kuptoj se në zemër të mbaj,
E pranoj që të dua pa fund,
Je larg meje,unë larg teje
Unë s'mundem dot,
S'do mjaftoj as kjo jetë,
Të tregoj sa të dua vertetë,
Ta kujtoj unë edhe njëherë,
Je gjithçka ti,je ajo qfar jam unë sot.


Ti Tengo Nel Cuore

[Vedati:]
Ho più di una ragione,
Perché ti amo, ogni giorno io,
Ho ragione e tu lo sai,
È un po di distanza,
Ogni volta che ti penso
È facile venire da te.

[Yllka:]
Semplicemente chiuderò i miei occhi, per trovare la tua voce,
Anche quando sento l'odore,
Come voglio essere,
Nelle tue braccia profonde

[Ref:]
Non devo piangere,
Per capire che sei nel mio cuore,
Ammetto che ti amo senza fine,
Sei lontano da me, io lontano da te,
Non posso,
Non è sufficiente nemmeno questa vita,
Per dirti quanto ti amo davvero,
Per ricordarti ancora una volta,
Sei tutto ciò che sei, sei quello che sono io oggi.

[Yllka:]
Mi hai perdonato la tua metà,
Con gli occhi chiusi, vivo,
Sei la luce nei miei occhi,
Condividiamo il ritmo di questo mondo,
Ogni secondo che dedico a te,
La tua voce è una melodia.

[Vedati:]
Semplicemente chiuderò i miei occhi, per trovare la tua voce,
Anche quando sento l'odore,
Come voglio essere,
Nelle tue braccia profonde

[Ref:]
Non devo piangere,
Per capire che sei nel mio cuore,
Ammetto che ti amo senza fine,
Sei lontano da me, io lontano da te,
Non posso,
Non è sufficiente nemmeno questa vita,
Per dirti quanto ti amo davvero,
Per ricordarti ancora una volta,
Sei tutto ciò che sei, sei quello che sono io oggi.

[Vedati & Yllka:]
il miracolo che sto cercando,
Non accetterò la distanza,
Sono solo nelle tue braccia profonde.

[Rif:]
Non devo piangere,
Per capire che nel mio cuore,
Ammetto che ti amo senza fine,
Sei lontano da me.
Non devo piangere,
Per capire che nel mio cuore,
Ammetto che ti amo senza fine,
Sei lontano da me, io sono lontano da te
Non posso,
Non è sufficiente nemmeno questa vita,
Per dirti quanto ti amo davvero,
Per ricordarti ancora una volta,
Sei tutto ciò che sei, ciò che sono oggi.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019