A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Ke Harruar ➡ Unuttun

 Shqip ➡  Turqisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: umer.brruti.3


Ke Harruar

Pa ty s'e ndiej pranveren,detin dhe eren
m'mungon floku i gjate
mbase ti sot s'je vetem
dhe do nje tjeter
ke harruar , puthjen e pare.

Mbeten pa ty kto fjale
si ajo qe ndiej
mbetet pak dhe kjo nate
se te gjitha dot nuk i them.

E kujtoj sa here me thoje:
Zemer ku je ti?
Kam nevoje per ty
te rrime bashke te dy
ende s'e kam harruar perqafimin tone te pare ne shi

ndaj te them,ndaj te ndjej
jo si ty nuk kam,nuk mund te gjej

Pa ty s'e ndjej pranveren,detin dhe eren
m'mungon floku i gjate,
mbase ti sot s'je vetem
dhe do nje tjeter
ke harruar,puthjen e pare ...2x

Koha shkoi,si ti njesoj
me endrra vetem me le,
koha shkoi, por s'me ndryshoi
aromen tende kudo e ndjej

E kujtoj sa here me thoje:
Zemer ku je ti?
Kam nevoje per ty
te rrime bashke te dy
ende s'e kam harruar perqafimin ton te pare ne shi

Ndaj te them,ndaj te ndjej
jo si ty nuk kam,nuk mund ta gjej

Pa ty se ndjej pranveren , detin dhe eren
mungon floku i gjate
mbase ti sot s'je vetem
dhe do nje tjeter
ke harruar,puthjen e pare ...2x


Unuttun

Sensiz bahar hissetmiyorum, denize ve rüzgarı
Ozledim o uzun saç
Belki sen bugün yalnız değilsin
ve başka birini istiyorsun
Unnutun, ilk öpücük.

Sensiz kalır bu sözler
o gibi hissetim
az kaldı ve bu gece
çünkü herşeyi söyleyemem

Hep dedin bana hatırlıyorum
Sevgilim sen nerdesin?
Sana ihtiyacım var
baş başa kalabilmek için
hala unutmadım bizim ilk opücük yağmurda

o yüzden diyorum ki, o yüzden hissediyorum ki
senin gibi birisi bulamam

Sensiz bahar hissetmiyorum, denize ve rüzgarı
Ozledim o uzun saç
Belki sen bugün yalnız değilsin
ve başka birini istiyorsun
Unnutun, ilk öpücük.

Zaman gitti, aynı seni gibi
beni rütalara yalnız bıraktın,
zaman gitti, ama değişmedi
senin kokun her yerde hissediyorum

Hep dedin bana hatırlıyorum
Sevgilim sen nerdesin?
Sana ihtiyacım var
baş başa kalabilmek için
hala unutmadım bizim ilk opücük yağmurda

o yüzden diyorum ki, o yüzden hissediyorum ki
senin gibi birisi bulamam

Sensiz bahar hissetmiyorum, denize ve rüzgarı
Ozledim o uzun saç
Belki sen bugün yalnız değilsin
ve başka birini istiyorsun
Unnutun, ilk öpücük.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019