Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Ademi - Mall Qe Djeg  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Muzika:

Kledi Bahiti

Këngë e albumit:

"Koha S'kthehet"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2007

Komente

Asnjë Koment

27/11/2007

2007-11-27T14:50:36+00:00

arme per zemren time ishe
dhe e ndizje dhe me shi
jete ne shpirtin tim ti kishe
nate e ftohte dhe pa njeri
genjeshter e thurur ne vargje
realiteti i jetes sone
iluzion fshehur ne pragje
si renkim si nje jehone

ref. afer je por larg te kam
fryme nuk marr por fryma jote jam
eren ndjej tek lehte me prek
mall qe shuhet mall qe djeg

arme per zemren time ishe
dhe e ndizje dhe me shi
jete ne shpirtin tim ti kishe
nate e ftohte dhe pa njeri
genjeshter e thurur ne vargje
realiteti i jetes sone
iluzion fshehur ne pragje
si renkim si nje jehone

ref. afer je por larg te kam
fryme nuk marr por fryma jote jam
eren ndjej tek lehte me prek
mall qe shuhet mall qe djeg

ref. ....


Ky tekst u dërgua nga Nadia Shopi
Më Shumë Këngë Nga Vedat Ademi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet