Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Ademi - Ben Ftohte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

Të duash kë dhe pse për sa kohë kjo vlen
Pasion i hidhur vjen dhe ta rrëmben.
Kur jeta të zhgënjen,
papritur merr tjetër kthesë
Inkurajohu! Vetes jepi shpresë!

REF.
Kur bën ftohtë ajo
vjen e qetë dhe pa stuhi
Flokë dëbore ra,
preku lehtë në gjoksin tim
Ndjej çdo gjest të saj
kur vështron në sytë e mi
Më shkruaj emrin tënd aty

E kam me shumë deshirë
që ta njoh më mirë
Kur ta takoj çfarë ti them asaj
Kur jeta të zhgënjen
papritur merr tjetër kthesë
Inkurajohu! Vetes jepi shpresë!

REF.
Kur bën ftohtë ajo
vjen e qetë dhe pa stuhi
Flokë dëbore ra,
preku lehtë në gjoksin tim
Ndjej çdo gjest të saj
kur vështron në sytë e mi
Më shkruaj emrin tënd aty

Degjoj hapat para meje e vetme kalon
Dimri më duket si n'verë
nga ngrohtësia që më dhuron

Kur bën ftohtë ajo (vjen e qetë dhe pa stuhi)
Flokë dobore ra (preku lehtë në gjoksin tim)

REF. 2x
Kur bën ftohtë ajo
vjen e qetë dhe pa stuhi
Flokë dëbore ra,
preku lehtë në gjoksin tim
Ndjej çdo gjest të saj
kur vështron në sytë e mi
Më shkruaj emrin tënd aty

Me shkruaj emrin tend aty...


Ky tekst u dërgua nga LolaVedat Ademi
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2015
Festivali: Zhurma Show 2015
Muzika: Vullnet Ibraimi
Teksti: Vullnet Ibraimi
Video Produksioni: Pro Video
Co&production: Paul Kurti & Rick Clifford


Vedat Ademi - Ben Ftohte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ben Ftohte".
3. Video është e këngës "Ben Ftohte", por nuk këndohet nga Vedat Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vedat Ademi:


Komente 0