Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Ademi - Thirrem Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54

Dashnia lind pak nga pak
Du me tpas ton jeten ngat

Vedati:
Nuk e di kur dhe sa do mbaje
Te them se ndjej tet bej me faj
Te shoh me tjeter smundem ndaj
Syt do ti puth pa fund my love
Thirrem dashuri kur me sheh, jo hajn
Dua ne qdo rrug doren ta mbaj
Bukurin ne vete ti e ke
Jo mos shiko mos duaj asnje veq meje

REF. x2:
Turn my light, turn my light cdo gje thua te dua te mijat
Turn my light, turn my light shum e madhe per ty eshte dashnia
Turn my light, me beso kur un dua jo asgje nuk me ndalon.. Jo jo
Dhe ne fund zemer do jesh e imja

Thirrem dashuri kur me sheh jo hajn
Dua ne qdo rrug doren ta mbaj
Bukurin ne vete ti e ke
Jo mos shiko mos duaj asnje veq meje

REF. x2:
Turn my light, turn my light cdo gje thua te dua te mijat
Turn my light, turn my light shum e madhe per ty eshte dashnia
Turn my light me beso kur un dua jo asgje nuk me ndalon.. Jo jo
Dhe ne fund zemer do jesh e imja

J.Gashi
Ama ti zemer veq nje shanc nuk po du veq per nje nate
Du me tpas une ton jeten ngat
Dashnia lind pak nga pak
Njejt si andrrat qe shoh per nat
Du met pas ton jeten ngat

REF. x2:
Turn my light, turn my light cdo gje thua te dua te mijat
Turn my light, turn my light shum e madhe per ty eshte dashnia
Turn my light me beso kur un dua jo asgje nuk me ndalon.. Jo jo
Dhe ne fund zemer do jesh e imja


Ky tekst u dërgua nga frankoVedat Ademi
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/08/2016
Muzika: Endrit Shani
Teksti: Endrit Mumajesi
Orkestrimi: Endrit Shani
Video Produksioni: Pro Video


Vedat Ademi - Thirrem Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thirrem Dashuri".
3. Video është e këngës "Thirrem Dashuri", por nuk këndohet nga Vedat Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vedat Ademi:


Komente 0