A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 09-05-2015
  Këngëtari Vedat Ademi është një nga merat më të njohur për publikun. Edhe pse ka një karrierë mjaft të suksesshme, për Vedatin nuk është se dimë shumë nga jeta e tij private. Ai me prejardhje është nga Mitrovica por prej vitesh jeton në Tiranë. Vedati është i martuar me një vajzë tiranase e cila quhet Dorela, dhe së bashku kanë një djalë që quhet Jonart. Në pyetjen se a e kishte menduar ndonjëherë se do të mund të martohej ndonjëherë me një vajzë nga Shqipëria, Vedati thotë: ‘’Nuk e kisha menduar, por nuk e kam pasur problem. Po...

 • 27-01-2015
  Këngëtari Vedat Ademi ka postuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku shihet duke shëtitur në dëborë por jo me praninë e familjes së tij, shoqëri po i bënin 2 qentë e tij të bardhë të cilët ai i do shumë shumë dhe po vraponte pas tyre....

 • 19-10-2014
  Këngëtari i njohur Vedat Ademi pas angazhimeve të mëdha në jetën e tij profesionale, duket se ka gjetur pak kohë edhe për udhëtimet e bukura me familje. Së fundmi ai ka vizituar qytetin e Vencias së bashku me bashkshorten e tij ku duket të kenë kaluar mjaft momente romantike në një qytet mjaft romantik si Venecia. ...

 • 15-08-2014
  Vedat Ademi nuk e ka në plan të ndalet. Këngëtari ka treguar se është gati për të bërë një këngë të re Vedat Ademi ka zgjedhur që projektet e tij për këngët e reja ti ndaj me miqtë e tij nëpër rrjete sociale. Kështu ka bërë edhe me projektin e tij më të ri që ai e ka paralajmëruar se do ta realizojë së shpejti. Ademi lajmin e ka dhënë në Instagram ku ka shkruarL "Me kompozitorin e zemrave Endrit Shani @endritshani... Një këngë që mua ma rrënqeth mishin po vjen", ka shkruar ai....
 • 01-08-2014
  Në emisionin “Rreze Dielli” pjesë e tij ka qenë këngëtari i njohur dhe mjaft i pëlqyer i momentit Vedat Ademi. Ai zbuloi për mikrofonin e “Pink Report” mjaft detaje dhe prapaskena nga klipi i tij më i fundit “Ke harruar”, pa anashkaluar edhe prodhimet e tjera muzikore, të cilat kanë qenë të shumta e të larmishme për Vedatin gjatë kësaj periudhe. 129/129664 “Ke harruar” ishte një këngë e cila më erdhi si propozim dhe nuk është larg natyrës sime. Ka një fabul me në fokus dashurinë ndërkohë shfrytëzova dhe unë këtë klip p...

 • 26-07-2014
  Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Vedat Ademi, ka deklaruar në një prononcim për Telegrafin se ai është shumë i kënaqur me projektet e këtij viti. Vedat Ademi publikoi një bashkëpunim me Capital T më herët gjatë këtij viti, një projekt mjaft inspirues, që u dëgjua shumë dhe pati sukses të konsiderueshëm. I pyetur nga Telegrafi se si vlerësoi këtë projekt, Vedati tha se ai vlerësoi para së gjithash bashkpuntorin, reperin Capital T. “Capital T është një talent i rrallë, një reper shumë i mirë. Ishte e lehtë të bashkëpunojmë. Jam...

 • 25-06-2014
  Vedat Ademi lanson edhe projektin e tij të radhës për këtë verë, një këngë nga klasiket e tij me titull "Ke Harruar". 129/129661 Me produksion të Ermal Mamaqit, këngëtari Vedat Ademi ka sjellur këngë të re bashkë me videoklip. 129/129663 Kënga është me muzikë nga Marsel Gunga dhe tekst nga Endrit Mumajesi, me të cilin Vedati duket se gjithmonë ndahet i kënaqur, pasi kjo është kënga tretë të cilës Endrit Mumajesi i bën tekstin, pas ‘Një jetë me ty’ dhe ‘Në zemër të mbaj’ me Yllka Kuqin, të dy këto këngë ...

 • 29-05-2014
  Këngëtari i njohur Vedat Ademi i cili ka bërë emër përmes muzikës së tij të mirëfilltë, ka treguar se së shpejti do të vijë në publik me nj këngë të re. Këtë këngëtari e ka bërë të ditur përmes faqes së tij zyrtare në ‘Facebook’. 127/127556 “Coming Soon New Song...Stay Tuned. (Së shpejti kënga e re...Rrini në pritje), ishte ky mbishkrimi i Vedatit karshi fotos. Ndërkaq këngëtari nuk ka dhënë asnjë detaj më shumë rreth këngës së re, e vetmja që dihet është se shumë shpejt do të jetë në duart e publikut. Ndryshe kohë më ...

 • 11-05-2014
  ​Është bërë i njohur në skenë përmes zërit të tij të bukur, që çdo herë këngët i sjell me mjeshtrinë më të madhe. Është ky këngëtari Vedat Ademi, i cili në një bisedë ka treguar planet e tij. Ndonëse për momentin tregon se nuk është duke punuar në ndonjë këngë të re, ai thekson se kjo nuk do të thotë që po rri duarkryq. 127/127556 “Jo për momentin nuk jam duke përgatitur ndonjë këngë të re për lansim. Por kjo nuk do të thotë që po rri duarkryq. Kam plane tjera për publikun tim”, ka thënë Vedati në fillim të bised...

 • 09-04-2014
  Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Ky është këngëtari Vedat Ademi, i cili prej disa vitesh po konkurron mjaft mirë tregun muzikor shqiptar. Në një intervistë për gazetën "Shqiptarja", ai na tregon bashkëpunimin e tij me Kapital T, jetën e tij mes muzikës dhe familjes, si dhe projektet për albumin e ri. Duket se këtë herë, valës së produksioneve të reja muzikore do t’i bashkohet edhe një bashkëpunim i suksesshëm mes hip-hopit dhe baladës. Edhe pse të dy këta artist janë mjaft të sukseshëm në zhanr...

 • 05-04-2014
  “Bëmë baba të të ngjaj”,- ka qenë komenti që këngëtari i njohur kosovar Vedat Ademi ka bërë në foton e publikuar në Facebook, së bashku me të birin. Në këtë foto at e bir shfaqen të veshur me të zeza në stilin rrok, rrymë të cilën Vedati e lëvron shpesh në produksionet e tij muzikore. Këngëtari është përpjekur gjithnjë që krahas karrierës së tij të publikojë shpesh edhe foto të familjes. Madje ai i ka përfshirë njerëzit e tij të dashur edhe në klipin “Vetëm Ti”, ku protagonist është vogëlushi JonArt....

 • 06-03-2014
  Valës së produksioneve të reja muzikore duket se do ti bashkohet edhe një tjetër bashkëpunim. Me anë të një foto të publikuar në Instagram këngëtari i baladave Vedat Ademi është shprehur se së shpejti do të vi me një këngë të ri muzikor së bashku me reperin kosovar Capital T. Të dy këta artistë janë mjaft të pëlqyer në zhnaret e tyre muzikore “Me bacën Trim @truekapo dhe mixey boy @shpendmix ...Very very lovely song coming soon”, ka shkruar Vedati në foto duke theksuar se ngazëllimin për këtë bashkëpunim. Por këngëtari nuk ësht...

 • 25-12-2013
  Duket se pushimet kanë përfunduar për këngëtarin e njohur Vedat Ademi. Ai ka publikuar një status në faqen e tij zyrtare në Facebook ku kishte paralajmëruar publikimin e klipit të tij të radhës. ”A jeni gati për klipin e radhës... on the way to youtube... Subcribe Vedat Ademi on youtube”- ka shkruar Ademi. Klipi titullohet “Thuaj Po” dhe këtë herë Ademi sjellë një bashkëpunim me Vin Velin. Duket se kënga është pritur menjëherë mirë nga fansat të cilët kanë nisur ta klikojnë si dhe të komentojnë. Ndërkohë vetëm pak javë më ...

 • 24-12-2013
  Këngëtari i njohur kosovar Vedat Ademi ka menduar të kalojë së bashku me familjen e tij pushimet dimërore në Cancun të Meksikës. 124/124287 Këngëtari ka publikuar disa foto në rrjetet ndryshme sociale duke treguar kështu disa copëza nga pushimet me bashkëshorten dhe vogëlushin e tyre JonArt. 124/124286 Gjithashtu një tjetër ngjarje e rëndësishme për këngëtarin është edhe ditëlindja e parë e vogëlushit , të cilën çifti e ka festuar gjatë këtyre ditëve. 124/124290 Duket se pushimet janë të...

 • 15-12-2013
  Ka ndarë pak ditë pushimi me familjen në Kankun. Dhe derisa po shijon momente të bukura atje, këngëtari Vedat Ademi ka treguar se po feston edhe përvjetorin e të birit. Ademi, ndërsa po feston në mënyrën më të mirë ditëlindjen e djalit, ai ka vendosur si një dedikim atij, të sjellë një këngë të re, të cilën do ta lansojë neser. 123/123551 Kështu të paktën ka bërë me dije këngëtari, ndërsa ka njoftuar se kjo këngë është punuar me përkushtimin më të madh nga ai. “Nesër publikohet kënga dhe video më e re...Një dedi...

 • 19-11-2013
  Ka shtrirë angazhimin e tij të pandalshëm nëpër mbrëmje ‘live’. Por karshi mbrëmjeve muzikore, këngëtari Vedat Ademi ka ndarë kohë edhe për krijime tjera artistike. Ndonëse nuk është bërë shumë kohë që ai solli në treg duetin e tij mjaft të pëlqyer me këngëtaren Yllka Kuqi, Ademi ka bërë të ditur për Tribuna së është në përfundim të dy projekteve të reja të cilat do të publikohen brenda dhjetë ditësh. 120/120262 “Jam në përfundim të dy këngëve të cilat e kam në plan t’iu lansojë para festave të fundvitit. Përkatësi...

 • 14-10-2013
  Ka shënuar dhjetë vjet dashuri ndaj vajzës që zgjodhi si udhëtaren e jetës. Dhe karshi dashurisë ndaj bashkëshortes, të cilën rok këngëtari mitrovicas po jeton çdo ditë, ka ndarë pak kohë të bëjë një set fotografish me dy dashuritë e tij. Këngëtari i cili angazhimin e tij e ka shtrirë në Tiranë, qytet ky i cili shumë vjet më parë ia hapi dyert drejt suksesit, është shfaqur shumë i lumtur përkrah djalit 9 muajsh JonArt dhe zonjës së tij Dorela. 122/122598 Ai gjithashtu këto ditë ka festuar 10 vjet dashuri ndaj Dorel...

 • 25-04-2013
  Prej pak kohësh këngëtari i njohur kosovar Vedat Ademi është bërë babai i vogëlushit Jon Art. Shpesh herë ai ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook foto ku shfaqet së bashku me të birin, siç është edhe kjo fotografi e postuar prej tij. Produksioni i fundit muzikor i Ademit është kënga “Për ty” e cila ka ardhur si një dedikim për lindjen e djalit të tij. Aktualisht Vedat Ademi është duke vazhduar performancat e tij live nëpër lokale të ndryshme të kryeqytetit....

 • 14-04-2013
  Këngëtari Vedat Ademi është shfaqur në rrugët e Tiranës si një baba i përkushtuar, ndërsa është fotografuar këtë javë duke shtyrë karrocën e djalit të tij katërmuajsh, Jon Art. Ai është fotografuar në zonën e ish-Bllokut me bashkëshorten, ndër këto janë daljet e para të tij pas ardhjes në jetë të djalit të tyre në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku asistoi dhe Vedati në lindje. 117/117463 Këngëtari kosovar i njoftoi vetë fansat për këtë ndryshim në jetën e tij, duke pohuar se ndihej shumë i lumtur që është bërë bab...

 • 20-03-2013
  Këngëtari i njohur Vedat Ademi ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook një foto në të cilën shfaqet me vogëlushin e tij Jon Art. “Cdo gje eshte e bukur me te,por fundi kur Jon Art flen tek kraherori im eshte kapaku...Naten e mire nga une dhe Jon Art”,-është dixhitura që ka shkruar Vedati në foton e publikuar prej tij. Ndërkohë Vedati vijon me performancat e tij live në lokale të ndryshme të Kryeqytetit....

 • 24-12-2012
  Këngëtari i njohur kosovar Vedat Ademi ka publikuar klipin e tij më të ri me titull “Për ty”. Nëpërmjet një publikimi në Facebook vetë Ademi ka bërë të ditur daljen e klipit. “Ju prezantoj këngën time më të re - PËR TY! Dedikim për djalin tim Jon Art që sot mbushi 1 javë dhe dashurisë së jetës time Dorelës! Një falenderim për këtë kompozim dhe tekst të mrekullueshëm nga Vullnet Ibrahimi. Sigurisht Pro Video Albania që si çdo klip tjetër timin dhe në ktë klip punoi me shumë përkushtim dhe profesionalizëm,flm shumë gjithë st...

 • 18-12-2012
  Këngëtar Vedat Ademi ka marrë dhuratën më të bukur për këtë fundviti, ai është bërë baba. Krijuesi i hitit "Një jetë me ty", është bërë baba i një djali, të cilin e kanë pagëzuar me emrin Jonart. "Shumë i lumtur dhe i emocionuar për ardhjen në jetë të djalit tonë JonArt Ademi... Flm Zotit për këtë dhuratë dhe këtë krijesë të mrekullueshme.....Flm të gjithëve për urimet...JonArti,mama dhe baba ju përshëndesin të gjithëve", ka shkruar këngëtari në rrjetin social Facebook....

 • 26-11-2012
  "Të dashur miq në 'Facebook'... po ju drejtohem juve si reagim normal që mund të ketë gjithkush pasi gjen emrin nëpër faqe gazetash e faqesh interneti... kam dhënë shumë intervista dhe u jam përgjigjur në mënyrë korrekte të gjithë gazetarëve... Gjithsesi kësaj radhe në lidhje me një sherr të sajuar nuk më ka kontaktuar askush për të më pyetur profesionalisht si gazetarë të mirëfillte", shkruan kështu këngëtari Vedat Ademi mes të tjerash në rrjetin e tij social 'Facebook'. Fjala është për lajmin që doli të zënkës me Argjentina Ra...

 • 22-11-2012
  Kanë bërë lidhjen më të mirë, duke i ofruar edhe më shumë, dy shtete të ndara vite më parë. Dhe pikërisht në përvjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, Vedat Ademi, këngëtari i mirënjohur nga Mitrovica dhe bukuroshja nga Tirana, Dorela Shani, presin trashëgimtarin e parë të tyre, duke e bërë kështu, lidhjen mes shqiptarëve edhe më të fortë. Për pritjen e trashëgimtarit të parë, angazhimet në muzikë, sukseset e njëpasnjëshme dhe përmbylljen më të mirë të një viti të tërë, rrëfen për "Tribuna Shqiptare", Vedat Ademi. Rrëfen se momentet ...

 • 06-09-2012
  Vedat Ademi, kengetari i njohur i muzikes live dhe i jetes se nates ne kryeqytet, se shpejti do te behet baba. Ne pritjen e embel per t'u bere prinder, ai dhe bashkeshortja, Dorela, flasin per emocionet e bukura. Do te jete nje djale dhe ata mezi po e presin. Madje, babi Vedati ka nisur t'i beje koncerte recitale. Dhe reagimi i tij vjen menjehere… Ca shkelmime ne barkun e mami Doreles. Muaji dhjetor, bashke me festat e fundvitit do te sjelle edhe dhuraten me te bukur ne jeten e ciftit Vedat dhe Dorela Ademi. Bashkeshortja e kengetarit aq te dashur per publikun, sidomos ate femeror, eshte ne muajin e gjashte te shtatzenise. Prej d...
 • 31-08-2012
  Këngëtari i mirënjohur i muzikës live, Vedat Ademi, shumë shpejt do të mbajë në krahë fëmijën e tij të parë. Ai dhe bashkëshortja e tij, Dorela Shani, presin të vije ne jete femija i tyre. Ne nje ceremoni festive te organizuar me kete rast, Vedati i cili prej pak kohesh ndan jeten mes SHBA-s dhe Tiranes (pasi fitoi lotarine amerikane) ka marre si dhurate surprize nga e shoqja, nje torte mjaft simpatike, ne te cilen shkruhen se nje bebe qe do ti ngjaj te atit nga talenti muzikor, eshte duke ardhur....

 • 18-06-2012
  Pretendenti kryesor për ta fituar çmimin në "Dancing with the Stars", këngëtari Vedat Ademi, si duket nuk është mërzitur që nuk doli fitues i kësaj gare. Pas konkurrimit në "Dancing with the Stars", ai do të vazhdojë një tjetër garë. Por kësaj radhe në "America got talent". Sipas 'Kosova Sot', Vedati nga muaji korrik do të fillojë përgaditjet për këtë garë. Vedat Ademi së fundmi realizoi këngën "Një jetë me ty", e cila është pritur mjaft mirë nga adhuruesit e tij....

 • 13-06-2012
  Vedat Ademi eshte nga ata njerez qe dhurojne komoditet dhe pershtaten me kedo. Gjithmone i buzeqeshur, dashamires e plot humor... Kjo nuk eshte shume e zakonshme kur flasim per nje artist te suksesshem, nga me te kerkuarit e momentit sic eshte sot Vedati ne Shqiperi. Tek ai jane bashkuar talenti, puna, pozitiviteti dhe keto kane bere qe ne te gjitha daljet e tij te jete i denje e te percjelle emocione. Ketu, perpos kenges, i referohemi edhe kercimit. Ne "Dancing With The Stars" Vedat Ademi po shkelqen dhe nese do fitonte, do bente te ...

 • 30-05-2012
  Këngëtari kosovar Vedat Ademi ka publikuar klipin e tij më të ri me titull "Një jetë me ty". Teksti i kësaj kënge është realizuar nga Endrit Mumajesit, orkestrimi është bërë nga Kledi Bahiti, ndersa klipi është një produskion i ProVideo. Kohët e fundit Vedati është i përqëndruar edhe te kërcimi në "Dancing ëith the Stars" e në fakt si duket në këtë spektakël ai na paska krijuar edhe miq, sidomos me balerinin italian Simone, të cilin e shohim si personazh në videoklipin e këngës. Kënga menjëherë edhe pse ka vetëm dy ditë që është n...

 • 22-11-2009
  Vedati është një nga zërat më të dëgjuar të netëve në Tiranë. I ardhur nga Kosova, duket se ai ka gjetur terrenin e përshtatshëm jo vetëm për të kënduar, por edhe për... t'u martuar. Atë është e vështirë ta takosh në pjesën e parë të ditës, pasi për një njeri që punon natën kjo kohë është vetëm për gjumë. Gjithmonë sportiv, jo vetëm në të veshur, por edhe në të folur. Me Shqipërinë, e mbi të gjitha më kryeqytetin ka një lidhje të veçantë, sepse këtu ka gjetur edhe personin që, tashmë, është bashkëshortja e tij. Sa ka shkelur për...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2018