Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Alimusaj - Vllau Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vllau Jem".
3. Video është e këngës "Vllau Jem", por nuk këndohet nga Vellezerit Alimusaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Alimusaj - Vllau Jem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

07/06/2014

2014-06-07T09:30:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vllau Jem" kënduar nga Vellezerit Alimusaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Alimusaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Keqqa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Jeah REAL STORY 99

REST IN PEACE VLLa

A thu psee ikee
A thu pse tii shkovee
A thu pse pi meje ti u largove
Pse na ndodhi Kjo.?
Kur ishim bashk te dy tash
Sjem me mu kam mbet ne vetmii..

I mbusha 17 vjet
Pa ty Vlla nuk osht Lett..
Faktin sun e pranoj qe ti
Mo nuk je n`jett:S
Psee oo VLLA ikee si ffmii
E m`Le vett te vazhdoj
A thu pse Zoti te Morri..
E mu Jeta m`mallkojj
Ishe i paster vlla
Pse aii rastt tyy te ndodhii
Bash ne ato Ditt vllaun tem
Tragjikisht jeta ma morri
E mallKumee ish ajo ditt
Qe ngaa kjo bott ti shkovee
Por, ti mbetee n`zemren tem
Asnihere su harrovee...

Tash vlla pusho i qet ner dhee
Zemra imee te kujton mbi dhee
Ti je nje engjull dhe gjithmon ki
Me mbett je n`zemren tem
Kurr perjet ski me u tret...

A thu psee ikee
A thu pse tii shkovee
A thu pse pi meje ti u largove
Pse na ndodhi Kjo.?
Kur ishim bashk te dy tash
Sjem me mu kam mbet ne vetmii..

N`duart e mia ti vdiqee
Te kujtojj ne gjdo Vit..
Vlla kujtimin per ty
Une e kam per gjdo ditt..:S
Pse pej ksaj bote u largove
Nboten tjeter tii shkovee
Po zemren timee per sa vite
Si engjull e sherove
Gjdo dit te takoj se te
Kujtoj me mall te shoh
Anderr gjdo nat po apet
Smuj mu qmaLL..

(Gjdo dit te takoj se te
Kujtoj me mall te shoh
Anderr gjdo nat po apet
Smuj mu qmaLL..)

A thu psee ikee
A thu pse tii shkovee
A thu pse pi meje ti u largove
Pse na ndodhi Kjo.?
Kur ishim bashk te dy
Tash sjem me mu kam mbet ne vetmii..

A thu psee ikee
A thu pse tii shkovee
A thu pse pi meje ti u largove
Pse na ndodhi Kjo.?
Kur ishim bashk te dy..
Tash sjem me mu kam mbet ne vetmii...:(:(:(Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Alimusaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë