Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
BIOGRAFIA: Vellezerit Aliu është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Në vitin 1997, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Buzët Tua" Në vitin 2003, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Puthja E Parë" Në Nëntor 2011, Vellezerit Aliu marrin pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "100 Vjet Te Jam Me Ty". Më datë 24 Shtator 2012, Aziz Murati & Vëllezrit Aliu publikojnë videoklipin "Potpuri". Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu publikojnë videoklipin "Jeta Se Do". Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentPuthja E Parë (2003)

Buzët Tua (1997)

Princeza Ime


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Motrat Shala

Motrat Bushi

Motrat Duhani

Vllezerit Shala

Motrat Hoxha

Kthjellu

Asgje Sikur Dielli

Ligji Rruges

WNC

Boyat

Tags: Vellezerit Aliu, Vllezerit Aliu, Vellezrit Aliu, Vllezrit Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet