Vellezerit Aliu
Vellezerit Aliu
Vellezerit Aliu
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Vellezerit Aliu është grup artistësh i njohur. Në vitin 1997, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Buzët Tua"

Në vitin 2003, Vellezerit Aliu publikojnë albumin "Puthja E Parë"

Në Nëntor 2011, Vellezerit Aliu marrin pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "100 Vjet Te Jam Me Ty".

Më datë 24 Shtator 2012, Aziz Murati & Vëllezrit Aliu publikojnë videoklipin "Potpuri".

Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu publikojnë videoklipin "Jeta Se Do".

Më datë 27 Mars 2013, Vellezerit Aliu publikojnë videoklipin "Ti Dhe Shpirti Im".

Më datë 17 Mars 2016, Vellezerit Aliu & Ylber Aliu publikojnë videoklipin "Ishalla Nuk Te Kom Hak".

Më datë 17 Mars 2016, Vellezerit Aliu & Ylber Aliu publikojnë videoklipin "Veq Nje Emer".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0