Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu - Me Shikjon, Te Shikjoj (potpuri) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

me shikon te shikjoj
por me dore met prek z'guxoj (2x)

je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu (2x)

(ref 2x)
jahhh, ja habibie
ja habibe, ja habibe dashnore

rruges sate kur kalon
zemren time ma pervlon (2x)

je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu (2x)

(ref 2x)
jahhh, ja habibie
ja habibe, ja habibe dashnore

shoqet ty ta kan zilin
pse po duhem une e ti

je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu (2x)

(ref 2x)
jahhh, ja habibie
ja habibe, ja habibe dashnore

bacen moj ma ke karshi
e ma ban me isharet

ne vetmi jam mbetur
jam duke u tretur
hallin kush s'ma dika
as shpirti s'pom rrika

bilbili knon kange me vend
nuk i zihet vendi vend
ra ne halle, re ne dert
si dashnor nuk mbahet mend

ne vetmi jam mbetur
jam duke u tretur
hallin kush s'ma dika
as shpirti s'pom rrika

o bylbyl oj lum bylbyl
asma jep ni karafjil
karajfilin sat jem gjalle
dot ja coj dashnores mall

ne vetmi jam mbetur
jam duke u tretur
hallin kush s'ma dika
as shpirti s'pom rrika (2x)


Ky tekst u dërgua nga Albanian Records

Vellezerit Aliu - Me Shikjon, Te Shikjoj (potpuri)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Shikjon, Te Shikjoj (potpuri)".
3. Video është e këngës "Me Shikjon, Te Shikjoj (potpuri)", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:


Komente 0