Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu - Vesh Fustanin Moj Goce Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

o vesh fustanin moj goce
hajde pika pika
o me te bukuren moj goce
te zgjodha nder cika (2x)

e vesh fustanin moj goce
haje pika te kuqe
e ma e mire je
si ti s'eshte kerkushe (2x)

e vesh fustanin moj goce
hajde hy ne valle
e pleq e t'ri o moj goce
hajde flak i kalle (2x)

dola ne dritare
ish tuj ramun shi
e harrova veten oj vajze
tuj mendu per ty (2x)

peshku e don detin
zogu e don malin
po vajtojn guret ne rruge
vajza tradhton djalin (2x)

Albumi: -Moj e pa shpirt- Shkup, 1994


Ky tekst u dërgua nga Albanian Records


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Aliu - Vesh Fustanin Moj Goce
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vesh Fustanin Moj Goce".
3. Video është e këngës "Vesh Fustanin Moj Goce", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:


Komente 0