Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu - Nurten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

sa keq me erdhe nurten
ishe semure ne shtrat
dot kisha ardh ma shpesh
sikur te kisha ma ngat (2x)

(ref 2x)
enderr te pash, me pak shpirt ne shtrat
nena te qajke mby kry
thojshe ku m'shkoj djali, qe mka dasht
du me vdek, ai le ta di

mengjezi ra nurten
nga gjumi kur jam z'gju
s'me zinte vendi vend
gjithkujt i kam tregu (2x)

Nurrrttteeennnnnnn, e pa shpirt mos paske qen,
o qysh ti mujte.....

Ky tekst u dërgua nga Albanian Records


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 27/03/2013


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:


Komente 0


Vellezerit Aliu - Nurten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nurten".
3. Video është e këngës "Nurten", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.