Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Aliu - O Mori Nane Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


o mori nane, sot jam ra n'hapsne
tash vjen senja, tash vjen senja
miro ta dish (2x)

o me gjilpane, nane me maqine
qepmi rrobet, qepmi rrobet e djelmerise (2x)

o po vine rosat, moj nane prej tirane
bajn pushimin, bajn pushimin ne barkullose (2x)

(Puthja e pare, 2003)


Ky tekst u dërgua nga Albanian Records


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Aliu - O Mori Nane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Mori Nane".
3. Video është e këngës "O Mori Nane", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:


Komente 0