Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vellezerit Aliu - Piku Molle E Kuqe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Piku Molle E Kuqe".
3. Video është e këngës "Piku Molle E Kuqe", por nuk këndohet nga Vellezerit Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Aliu - Piku Molle E Kuqe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

18/11/2016

2016-11-18T10:06:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Piku Molle E Kuqe" kënduar nga Vellezerit Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Piku Molle E Kuqe

Piku moll e kuqe e na ra ne zabel
Ku e patem besen hajde o mor djale dylber

Ref:
Na e patem besen tuj mi shku te shkolla
Oj Hyrije hanem aman me vetllat e holla
O me vetllat e holla

Piku molle e kuqe e na ra ne çardak
Na e patem besen djalo te jetojm bashk

Ref:
Na e patem besen tuj mi shku te shkolla
Oj Hyrije hanem aman me vetllat e holla
O me vetllat e holla.

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Piku Molle E Kuqe

Piku moll e kuqe e na ra en qat vene ku e patem besen amon o moj esmere
Piku moll e kuqe e na ra en qat vene ku e patem besen amon o moj esmere
na e patem besen e besen per me shku te shkolla moj hyrije hanem hanem me vetllat e holla
na e patem besen e besen per me shku te shkolla moj hyrije hanem hanem me vetllat e holla

Na te shkolla na te shkolla o kur jemi shkue se ne ty moj se ne ty fort jom dashurue
mos hyrije hanem hanem vaj shka met mkallzu eee se ne ty moj se ne ty fort jom dashunue ee
moj hyrie hanem hanem vaj sha met kallzue se ne ty fort jom dashuruee (x2)

Nazife Bunjaku - Piku Molle E Kuqe

oooooo piku mollë kuqe
e na ra nqat vene
ritu qike bukur
prej marakut teme
ritu qike bukur
prej marakut teme

oooooo piku mollë kuqe
e na ra prej rrenit
ritu qike bukur
prej marakut venit
ritu qike bukur
prej marakut venit

oooooo piku mollë kuqe
e na ra nsabelle
ku e patem besen
djalo mor dulbere
ku e patem besen
djalo mor dulbere

piku mollë kuqe
e na ra prej mallit
ani poj kendoj
djalit e gjilanit
ani poj kendoj
djalit e gjilanit
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Aliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet