Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Curri - Vajze E Valave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Vajzë e valave
Zemra me s'ja mban
Mbi një gur anës së detit
Qan e zeza qan,e mjera
Qan e zeza qan.

Pret atë që pret
dhe një dhimbje ndjen
Gjithë bota venë e vinë,
Por ai nuk vjen,e mjera
Por ai nuk vjen.

Një jetime jam
Pa nënë e baba
Një që kisha ,një që doja
Iku dhe më la,e mjera
Iku dhe më la.

Ju të bukur zogj
Tek ju kam një shpresë.
Ju që çani det e male
Dua t'ju pyes,e mjera
Dua t'ju pyes.

Mos e patë ju ?
Rron apo nuk rron.
Ndonjë lajm a ndonje letër
Vallë a më kujton,e mjera
Vallë a më kujton?!

Vajzë e valave


Vellezerit Curri - Vajze E Valave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajze E Valave".
3. Video është e këngës "Vajze E Valave", por nuk këndohet nga Vellezerit Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Curri:


Komente 0