Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Gashi - Vellezerit Haradinaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

20/02/2012

2012-02-20T18:18:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vellezerit Haradinaj" kënduar nga Vellezerit Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vellezerit Bajra - Vellezerit Haradinaj

Jehoj pushka edhe zani 4 vllazen
nga glloqani me trimni pa u frigu fare
u rendinen n'ushtri çlirimtare.
Me trimni pa u frigu fare heej
u renditen nushtri çlirimtare.

Me idet adem jasharin pran flamurit
e jep fjalen i pari trim nga dugagjini
trimi madh shkelzen haradini.
I pari trim nga dugagjini heej
trimi madh shkelzen haradini.

Uçk-ja kishte nderin vlla luanin dhe shkelzenin
plot rreziqe kalun kufinin
n'shqipri morren armatimin.
Plot rreziqe kalun kufinin heej
n'shqipri morren armatimin.

Ni bes ztotit e kem dhan atdhet tona
mos mej dhan per kosov edhe kto troje
dhe tradita shekullore.
Per kosov edhe kto troje heej
per tradita shekullore.

Largo shka nuk lidhet trimi tha shkelzeni
vazhdoj luftimin tok e lasht e lam me gjak
per kosov mori hak heej.
tok e lasht e lam me gjak heej per kosov
morri hak heej.

Po shokjn xeni dhe luani si nprekaz
adem jashari bacaj i madh hakun jau
morri n'dugagjin deri nkoshare.
bacaj i madh hakun jau morri heej n'dugagjin
deri nkoshare heeej.

Meda - Vellezerit Haradinaj

Erdh pranvera prap n'kto troje,
n'troje te Dardanise
bijt ma t'mir po i bejn roje
deshmort e liris
E kan sjell ngrotsin e diellit
per kopshte e lendina
trim Luani dhe Shkelzeni
vellezrit Haradinaj

REF:
Rreze t'arta ne gjith Kosoven
bin pranveren ne Deqan
diell e han shtrit ket dhe
kendohet kenga nuk pushon

(2X)
se Luani dhe Shkelzeni
jan ba diell, jan ba han
drit bajn mbi gllogjan

Jo nuk ulet Luan trimi
n'kam lufton perher
me gjak tem do ti ujis thot
lulet ne pranver
Mir po i shkrep Shkelzenit pushka
kanges tu ia than
vesh me drit malet e fushat
po i thrret diell e han

REF:
Rreze t'arta ne gjith Kosoven
bin pranveren ne Deqan
diell e han shtrit ket dhe
kendohet kenga nuk pushon

(2X)
se Luani dhe Shkelzeni
jan ba diell, jan ba han
drit bajn mbi gllogjan
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet