Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Gashi - Ibrahim Rugova
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ibrahim Rugova".
3. Video është e këngës "Ibrahim Rugova", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vellezerit Gashi - Ibrahim Rugova Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/03/2013

2013-03-30T15:26:41+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ibrahim Rugova" kënduar nga Vellezerit Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Adem Osaj - Ibrahim Rugova

OOOOOO
O N GJITHA ANET PO PYT BOTA
Q ËSHT KY EMEN IBRAHIM RUGOVA
DUL NGA ZEMRA E KOSOVËS
OH KA VENDLINDJEN NE BJESHKT E RUGOVËS

OOOO MOJ KOSOVË OJ TOK DARDANE
BOLL SHUM TRIMAT O I KE DHANE
KE RRIT TRIMA BURRA SHQIPTAR
OH QE KTI POPLLI TI PRIN T PAR

OOO U LIND TRIMI NI FSHAT MALOR
FSHATI CERRCË EMIN I THON
DYZETEKATER ME 2 DHETOR
OH DAT E MADHE O PER KOSOVË

OOOO HALA JETEN PA E SHIJU
BAB, BABGJYSH JA KANN MASAKRU
MASAKROJN ATA BARBARË
OH VEQ QE JEM POPULLË O SHQIPTAR

OOOO SI I RI U DALLUE ME NER
AJ SHKOLLIMIN E FILLOJ N PEJË
GJITHË I ETUN PER DITURI
OH VAZHDOJ O SHKOLLIMIN O AJ N’PRISHTINË

OOO TU E NERUE O T RIUN E PLAKUN
GJITHMON ISHTE ME DUR HAPUN
DESHIRONTE SHKOLLIM MAT LART
OH AI STUDIMET O I KREU NE FRANCË.

OOO FILLOJ PUNEN SI SHKRIMTAR
SHUM E VEPRA I BOTOJ
GJITHMON ISHTE ME TE PART
OH PER KOSOVË EDHE PER SHQIPTARTË

OOOO NE GJDO VENË O NE KOSOVË
NE DEMOSTRATA GJDO KUN MARSHOJË
KERKON POPULLI DREJTEN E VETË
O QE KOSOVA TE BAHET SHTETË.

OOO MUR GUXIM KY TRIM SHQIPTAR
QE KTI POPULLI TI DAL N’ BALLË
KUNDERSHTOJ GJITHMON SERRBINË
QE SHQIPTARVE T’JAU FUS O LIRINË.

OOOO
89T 23 TETOR
POPULLI ZGJEDH IBRAHIMIN KRYETAR.
NJERI I PAQES DHE ATDHETAR
OH E PERKRAH O KREJT BOTA MBAR.

OOO E UDHHEQ POPULLIN E VET
ISH KOSOVES SYNIMI SHTET
SHPALLET KUSHTETUTA N KAQANIK
O JU DHA EMNI O REPUBLIK

OOOO NE GJDO VEN RUGOVA QE SHKONTE
MIQSI T FORT KOSOVES I BANTE
I HAP DYRT TAJ BOTES MBAR
KERKON NDIHEM PER POPULLI SHQIPTAR.

OOO KET LIDER TASH E NJOFTI BOTA
NJERI I PAQES O NGA KOSOVA
N’AMERIK O GJDO KUN NE EVROPË
O KOSOVES E DREJTA O ME JU NJOFTË.

OOO NJERIUN E PAQES O E NJOFTI BOTA
E SHPERBLEU ME SHUM DEKORATA
PER URTSI E MENQURI
OH SHEMBULL T’MADH PER SHQIPTARIË.

OOO KTA DESHMOJ E VEN E HALL
KRIMINELIT I DUL PER BALLË.
I THA HAPUN N’SY TE BOTES
O PER PADRETSHEN E KOSOVES.

OOO PRESIDENT O NGA KOSOVA
OH DOKTORR IBRAHIM RUGOVA.
DERI N VDEKJE KURR NUK PUSHOJ
OH PAVARSIN GJITHMON KERKOJË.

OOOO N’MBAR KOSOVEN OHHH U HAP LAJMI

SMUJ TE RAN OH KA KRYETARI

SMUJ TE RAN JETEN JA MORI

OH 2006 21STENI JANARI

DIT E ZEZË AJO DIT JANARI

OH N KOSOVË MEDET VDIQ KRYETARI

LAJM I ZI E MUR KREJT BOTA

VDIQ N KOSOV IBRAHIM RUGOVA

OH N KOSOVË VDIQ PRESITENTI

N VELANI MARSHOJ QYTETI

PO VLOJN KOSOVES E SHQIPTARIS

JA KAN MSY MEDET ME HI PRISHTINS

MBAR TER BOTA E MBAR KOSOVA

MBAR KOSOVA O E MBAR BOTA

BAN HOMAZHE TE IBRAHIM RUGOVA

TELEGRAME NGA BOTA MBAR

TU E NGUSHTLLU OH POPULLIN SHQIPTAR

SA SHUM MIQ E KA POPULLI I KOSOVES

SHUM LIDER OH TE SHTETEV TE BOTES

JA KANN MSY OH ME ARDH KOSOVES

ME MAR PJESH N VORRIM T RUGOVES

TUJ PERKUL PARA TRUPIT TI

TAN TUJ THAN TE QOFT LAVDI

ME LOT NE SY FJALEN TU E MAR

NJERI I PAQES ISHTE N BALLKANË

KOMUNIST I SHEKULLIT 20

N’DHE T KOSOVES TASH PREHU I QETË

TRUPI VDIS PO VEPREN NA E LE

OH MOS ME U NAL PA U BA KOSOVA SHTET

NJERI I PAQES E I DEMOKRACIS
DOT JETSH NE FAQE TE HISTORIS

OHHH PRESIDENT TY TE QOFT LAVDI O HEJ.

Brahim Qetaj - Ibrahim Rugova

Eeeee Trojet tona kurrë po ja nda,
zullum shkau gjithë herë ka ba.

Naj grabitshin trojet shqiptare,
krejt shqiptarve dojnë me na qit fare.

Nuk len ven pa shkel dushmani,
me re t'zeza mlohet vatani.

45-ten me 10 janar n'Cërrc kanë hy qetnikt barbar. Vranë qetnikt at Rrust Rugoven,
tymi i zi e pat mlu Kosovën,
Rrust Rugoven me djal t'vet,
e la Uka ni amanet.

Ni djal la ai Ukë Rugova,
me fat t'madh ishte Kosova,
shpejt u rrit ky ideal që Kosoves zot me i dal.

Oooo msojeni ni gja për tokat dardane,
as njo t'gjall s'dojn me na lane.
Ishte viti 89 kur kosova rrethue ish kanë,
rreth i hekurt ishte Kosova n'kam u qu IBRAHIM RUGOVA.

Dul ne sken ky vizionar,
për me pshtu popullin shqiptar.
Me ide e me urtesi, krejt Kosova ishin oo mas ti.

Formoj Lidhjen Demokratike,
për t'i mbrojt trojet etnike.,
Me bo t'lir kombin shqiptar,
IBRAHIM RUGOVA KRYETAR.

Me sukses gjithë herë ka pri,
për liri-demokraci, pa dal drita diç Rugova, PAVARSINE don Kosova.

Deshti paqen dhe urtesinë,
unitetin e miresinë.
N'konferenca e n'samite,
ti Kosoven lart e ngjite.

Bota njohu tan Kosoven,
me kryetar IBRAHIM RUGOVEN.
Amerkia t'ka ndihmu gur-themel Kosoves me i vnue.

Vdekja t'mori ne janar,
te nderoi ty bota mbar.
PAVARSIN e pret Kosova.
EEEEEEE T'BEKOFT ZOTI

IBRAHIM RUGOOOOVAAAAAA.

Vellezerit Çetaj - Ibrahim Rugova

eee trojet tona kur po jan nda zullum shkau gjith her ka ba naj grabitshin trojet shqiptare krejt shqiptarve dojn me na qit fare nuk len ven pa shkel dushmani në re të zeza po shkel vatani 25ten me 10 janar n cerrc kan hy qetnikt barbar vran qetnikt at rrust rugoven tymi i zi e pat mlu kosoven rrust rugoven me djal tvet e la uka ni amanet ni djal la ai uk rugova me fat tmadh ishte kosova shpejt u rrit ky ideal qoft kosoves zot o me i dal ooo msojeni ni gja msojeni ni gja per tokat dardane as njo tgjall sdojn me na lane ishte 10jet i nats kur kosova rrethu ish kan rreth i hekurt ishte kosova nkam u qu ibrahim rugova dul ne sken ky vizionar per me pshtu popullin shqiptar e ide me urtesi krejt kosova ishin o mas ti formoj lidhjen demokratike per ti mbrojt trojet etnike me bo tlir kombin shqiptar ibrahim rugova kryetar me sukses gjith her ka pri per liri e demokraci pavarsin e pret kosova donte paqen dhe urtesine unitetin dhe miresine nkonferenca dhe nsamite ti kosoven lart e ngjite po ta njoh une nan kosoven me kryetar ibrahim rugoven amerkia tka ndihmu kurr nthemel kosoves so met mei knu vdekja tmori ne janar te nderoi ty bota e mbar pavarsin e pret kosova eee tbekoft zoti ibrahim rugova

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë