Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Gashi - Na Ra Shkau Ne Karadak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Na ra shkau në Karadak-e
Djeg kadundet reth e percark-e
Djeg Gjilanin dhe Presheven
Bujanovcin e Ratishevën
Naj doxh kullat me gjith shpi
Naj doxh djepat me gjith fmijet
Moj e zeza shqiponja tur
Dilni trima t'Bajram Cur-it
Nal kadal nal nal kadal biri oj shkinës
Se gjithmon ke pre tinës
Na ke pre po na ke grije
Sna ke lan o me çu kry-e
Dil nji her ball pèr ball-e
Tash ke pun me tan shiptar-e
Tash ke punë me shiptar-e
Ta lulzoj ta lulzoj yllin n'ball-e
Ta çendisi yllin n'ball-e
Ta lo nonën shkinën pa djale
Katër vjet edhe hiç ma pak-e
(Strofa e fundit nuk kuptoet por ne kengat qera esht ) kshtu :
More i ka lon eshtrat t'veta shkau në Karadak


Ky tekst u dërgua nga Gostivari

Vellezerit Gashi - Na Ra Shkau Ne Karadak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na Ra Shkau Ne Karadak".
3. Video është e këngës "Na Ra Shkau Ne Karadak", por nuk këndohet nga Vellezerit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Gashi:


Komente 0