Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Krasniqi - Suta E Baces Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

I
E Suta e bacit, o e bardha koke,
E bardha koke,
E ty të vraftë moj zemër,
Oh I Madhi Zot-e,
Oh I Madhi Zot-e,
E I Madhi Zot-oooo,
Sut moj Perendija,
Sut moj Perendija,
E a e dion-oooo,
O çka oshtë dashnija,
O çka oshtë dashnija.

II
Suta e bacit, o moj bukuroshe,
Moj bukuroshe,
E pse po m'sillesh zemër,
Oh moj qosh em qosh-e,
Oh moj qosh em qosh-e,
Ej qosh em qosh-eeeee,
Sut moj te pojata,
Sut moj te pojata,
E ku na i rrit-eeeeee,
Sut moj flokt e gjata,
Sut moj flokt e gjata,

E Suta e baces,
Sa e bardha koke,
O e bardha koke,
Edhe ty të vraftë oj zemër,
Oh I Madhi Zot-e,

E I Madhi Zot-ooooo,
Sut moj Perendija,
Sut moj Perendija,
E a e din-oooooo,
O çka oshtë dashnija,
O çka oshtë dashnija.


Ky tekst u dërgua nga  ngjyra

Vellezerit Krasniqi - Suta E Baces
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Suta E Baces".
3. Video është e këngës "Suta E Baces", por nuk këndohet nga Vellezerit Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Krasniqi:


Komente 0