Vellezerit Lleshi
Vellezerit Lleshi
Vellezerit Lleshi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore rapsodike
Vellezerit Lleshi është grup artistësh i njohur. Vellezerit Lleshi janë Pjetër Lleshi dhe Ndue Lleshi.

Në vitin 2010, Vellezerit Lleshi publikojnë albumin "Bujari Dhe Qylaxhia"

Më datë 10 Korrik 2014, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Celulari".

Më datë 12 Korrik 2014, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Politika".

Më datë 13 Korrik 2014, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Unaz Per Ty".

Më datë 30 Korrik 2014, Vellezerit Lleshi & Elizabeta Marku publikojnë videoklipin "Shkodra Jone".

Më datë 27 Korrik 2015, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Tradita Shqiptare".

Në vitin 2016, Vellezerit Lleshi publikojnë albumin "Kenga Jone"

Më datë 25 Mars 2017, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Zef Tanushi".

Më datë 18 Nëntor 2017, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Dasma".

Më datë 20 Mars 2018, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Trimat E Mavriçit".

Më datë 6 Korrik 2018, Vellezerit Lleshi & Bardhok Prebibaj publikojnë videoklipin "Lum Per Djemt Qe Ka Tropoja".

Më datë 8 Korrik 2018, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Djem E Vajza Beqar Plot".

Më datë 28 Qershor 2019, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Përjetësisht Mejdan Zhivani".

Më datë 25 Gusht 2019, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Nane Shqipni", në bashkëpunim me Dava Gjergjin.

Në vitin 2019, Vellezerit Lleshi publikojnë albumin "Zemra E Kërçovës".

Më datë 13 Mars 2020, Vellezerit Lleshi publikojnë këngën "Coronavirusi".

Më datë 7 Shtator 2021, Vëllezërit Lleshi publikojnë videoklipin "Po Na Vijnë Nga Bangladeshi".

Më datë 23 Prill 2022, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Ne Kurbet Iku Rinia".

Më datë 27 Maj 2022, Vellezerit Lleshi publikojnë videoklipin "Çmimet Rriten Ditë Për Ditë". Kënga u orkestrua nga Luan Dagistani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0