Audio

Vellezerit Lleshi - Pa Ty


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/10/2012

2012-10-31T19:23:18


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pa Ty" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Lleshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Omar - Pa Ty

Jam i vetem pa ty
Trupi m'esht mpi
Po tretem sjam njeri
Gabimin tim ti
Ma boj hallall
Kurr ste kuptova
Prandaj ti me fal.

Nje shanc te dyt mes nesh
Si kryqezim rrufesh
Mis me ler mekatar te vdes

Se pa ty nuk kam jet
Se pa ty jam i shkret
Gabova e ky gabim pomvret
Se pa ty jam i shkret
Se pa ty nuk kam jet
Mos me ler mekatar te vdes
Se pa ty nuk kam jet
Se paty jam i shkret
Gabova e ky gabim pomvret
Se paty jam i shkret
se paty nuk kam jet
Mos me ler mekatar te vdes

Jasht ben nxet Un jam ftoht
As rrezja e diellit shpitin sma ngroh
E laj ftyren sot me lot
Edi e kam te kot.

Big Ress - Pa Ty

Ka kalu ni koh e gjat qe me ty un sjom taku
Edhe per ty kam bo shum sakrifica e hala si kom harru
A je tu mendu ti na i seen per mu
Pse ti moj vajz nuk je tu mshkru
Eyo bejb
Vec ty tkam pas nkrah
Kena dhon premtime
Njoni tjetrit per me qen bashk
Per ty kom bo shum sene
Q si kom bo per shok
Ti mos vall je tu mendu
Q un ty tkom harru
Q ekziston n ket bot
Kom shum mall per ty
E veshtir q t harroj
Ne kete dashurin e morrem thjesht si nje loj
E morrem si nje loj
Dhe e veshtir pa ty t jetoj
Pa ty un t jetoj
Mos vall ti je tjetrin q spo m mendon
Ti spo m mendon
Mos vall ai t lumturon
Mos vall ai t gezon
Mos vall ai t dashuron
Ejj Ejj
Nuk e di se ku je
Nuk e di pse mle
Nuk e di se ca mthe
THEE THEE
Nuk e di se ku je
Nuk e di pse mle
Nuk e di se ca mthe
THEE THEE

Nusret Kurtishi - Pa Ty

X2
Jeta ime e zbrazët pa Ty; 
Si një libër, i zbrazët nga fjalët; 
Nëse të kërkoj të të shoh me sy; 
Ne çast, rrahja e zemres ndalet. 

Ref.: 
Fati që papritur; 
Na vret dhe na gëzon; 
dëshmon për Ty; 
Se Ti... Ekziston! 
Allah, Allah, Allah, ya Allah.
Ya Allah, Allah, Allah, ya Allah.

X2
Nëse Mëshirën Tënde që s’ka kufi; 
Arrita ta kem merituar; 
Gjithçka tjetër në këtë botë; 
Nuk ka, Jo s'ka rëndsi për mua.

Ref.: 
Fati që papritur; 
Na vret dhe na gëzon; 
dëshmon për Ty; 
Se Ti... Ekziston! 
Allah, Allah, Allah, ya Allah.
Ya Allah, Allah, Allah, ya Allah.
_________
Më fal! Nëse për ty çdo çast 
s’mundem; që të te kujtoj; 
(Se pa ty, un asnjë çast 
Nuk mundem, jo nuk mund t'jetoj! ) X2

Allah, Allah, Allah, ya Allah.
Ya Allah, Allah, Allah, ya Allah.

Ya Allah, Allah, Allah, Ya Allah.
Ya Allah, Allah, Allah.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...