Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vellezerit Lleshi - Sherri


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/07/2014

2014-07-12T12:30:45


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sherri" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Sherri

O hupi drita na duli terri
pleqt e ton i zuni sherri

kohe keqe hajt me det
qka thote baba kush spe vet

hiq rinia skan respekt
fjalt e babes skan efekt

a ke qik a ke djal
sun po mirrim vesh me fjal

e oj i thot plaki plakes vet
mjer per neve shka na ka gjet

me gazep i rritem fmit
ket kultur se kemi prit

sherri madh o na ka zan
ooo hupi marrja tana ante

II
O djali jem boll je rrit
nuk bon naten me shetit

qika nanes apo ngon
vnoja mendjen ka po shkon

po vjen djali ne mengjes
pa orar e pa kujdes

qika rrin ne diskotek
as ni pun me dor se prek

Ej po qu ditna me kta fmi
nisoj si me kan pa shpi

qika shoqe djali shok
per kurgjo mendja sja rrok

as ne shkoll as ne pune
kuku fmija na tranun

qysh na dul kjo mode e re
o per se gjalli m'shtinen n'dhe

III
O dajli mir qe osht me vend
fjalen babes nuk ja kthen

vajze e mir qe ka pak men
punt e shpis o nuk i len

jeni bij e pak mendoni
pak ma von mund ta kuptoni

bab e nan mi kundershtu
qe t'kan rrit e t'kan shkollu

mi thon babes ti nuk din
me ja bo zemren pelin

Ej banu njeri e inson
respektoje bab e nan

se nje dit print kan me vdek
ki mi lyp e ske mi gjet

lexo meso edhe studio
O rrugt e kqija
mos i lakmo

lexon meso edhe studio
O rrugt e kqija
mos i lakmo

Duli - Sherri

ooo hupi drita na duli terri
pleqt e ton i zuni sherri

kohe keqe hajt me det
qka thote baba kur sthehet

hiq rinia skan respekt
fjalt e babes skan efekt

ake qik a ke djal
sun po mirmi vesh me fjal

eeee po i thot plaki plakes vet
mjer per neve shka na ka gjet

me gazep i rritem fmit
ket kultur nuk e kemi prit

sherri madh na ka zan
ooo hupi marja tana an

oooo djali jem boll je rrit
nuk bon naten me shetit

qika nanes apo ngon
noja mendjen ka po shkon

po vjen djali ne mengjes
pa orar e pa kujdes

qika rrin ne diskotek
as ni pun me dor se prek

oooooo po qu ditna me kta fmit
nisoj si me kon pa shpi
qika shoqe djali shok
per kurgjo mendja sja rrok
as ne shkoll as ne pun
kuku fmija na tranun
qysh na dul kjo mode e rre
O per se xhalli te shtin ne dhe

eeee djali mir qe osht me mend
fjalen babes nuk ja kthen

vajze e mir qe ka pak men
punt e shpis o nuk i len

jeni te rri e pak mendoni
pak ma von mund ta kuptoni

bab e nan mi kundershtu
qe tkan rrit e tkan shkollu

mi thon babes ti nuk din
me ja bo zemren pelim

bohuni njeri e inson
respektoni bab e nan
se nje dit kur kan me vdek
ki mi lyp e ski mi gjet
lexon meso e studio
eeee je pa rrug te kqija
kur mos i lakmo o hej
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...