Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Lleshi - Tre Vellezerit Legjendar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tre Vellezerit Legjendar".
3. Video është e këngës "Tre Vellezerit Legjendar", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Tre Vellezerit Legjendar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Çiftelia Nuk Vdes"

Komente

Asnjë Koment

31/10/2012

2012-10-31T05:35:43+00:00Eeeeeooo
prej gjakove oo ran tre vllazen
hasmi n'shpat o jua kish pre baben
shpija shemb e vendi ba bok
kan marr hyken(rrugen)o me shku n;shirok
ne shirok oo kur kan raa
bajn pleqni oo vllaznit me u nda
skishin gja o as skishin mall
veq nji buk nji shosh e nji shal
kush e mori shalen pa kal
aty mbeti emri shal
kush e mori shoshen bosh
aty mbeti emri shosh
mori buken pa dal dritaaa
vllaut ma t'vogel o i met mirditaa.

Eeeeeooo
n'tri malsit o kala kan ngrit
shal e shosh oo edhe mirdit
mirditorja me shami
500 vjet o mbajti zi
mbajti zi per Gjergj Kastriotin
tuj perkund djepin e shkoj motin
shala shoshi n'troje t'Lekes
shpata dhe topuzi vdekjes
lidh me male zbath e zhvesh
pushken n'dor gjerdanin ngjesh
burra trima zemer guri
gjithmon shtiza u perkrah flamurit.

Eeeeeooo

Te Tre fise o legjendare
tre vullkane o me flak e zjarre
buken nvoter shtru ner breza
nuk kish gja o ma te shtrejt se besa
nuk kisha gja o ma te shtrejt se neri
tok as qiell o drita as dielli
per bes,fe dhe per kanun
der n'stamoll sernin ka shkru
shala shoshi me mirdit
sban krushqi per djal as qik
se jan vllazen gjanderdani
shpata dhe mur o jan vatani


Ky tekst u dërgua nga Xhovani Mirashi
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet