Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Lleshi - Shuli I Plakut  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Bujari Dhe Qylaxhia"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00kishte qen nje plak shejt
ndrini tvet o kisht lan nam
skisht lan cuc pa e ngacmu
skisht lan nuse pa lakmu
kur e zu pleqnia e shkret
po na i ba shulit hyzmete

plaku kisht 5 djem dai
i martoi per bukuri
njanen rog e kisht pa dyshim
po ma merr ket hapin tim
mrapa shpis e nqosh te oborrit
nuk la shenj pa i ba dashnorit

plaku flete te bojata
del gjaavush e ve shulin nga mrapa
nuse bukra po percafet
qa ka dera qe nuk hapet
po me pret ai bukuroshi
paska marr shulin plakoshi

naten tjeter ja la hap
po e ru plaku nen pojat
nteh te kumlles e nqosh tpojates
po ja lidh telin e spages
nusja del tu fluturu
npe te spages na u rrzu e

turr e vrap plaku pa token
ja fshi mjekren edhe gojen
cdo nket or me dal nga shpia
te qon baba te gjinia
shuli i ders e shuli i pushkes
jan zot shpie moj bija bushtres

shuli i ders e shuli i pushkes
jan zot shpie moj bija bushtres


Ky tekst u dërgua nga aldimarashi111@gmail.com
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet