Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Lleshi - Cameria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cameria".
3. Video është e këngës "Cameria", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Cameria  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Gjithë Shqipëtarët Janë Shqiponja"

Komente

Asnjë Koment

03/08/2013

2013-08-03T07:59:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Cameria" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Lleshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gold AG - Cameria

Vallë a jam shqiptar a I perkas un ksaj treve
Tqoj tfala nÇameri o vlla pi Presheve
Mos deksha pa e pa ket Shqipni tbashkume
Bashk na rriti nana dyt ni sofer tshtrume
Mos mprek nkufi e nhistori mos mperdhos
Mu mqujn Iliri jom Dodon e Molos
Shtrina nveriperendim diku larg ka Greqia
Mos mkallxo kush jom se I di rrojt e mia
Ktu m'lindi nana e ktu e msova alfabetin
Me prejardhje Pellazge e Ther Port ma qujn mbretin
Jom Hasan Tasin si Pirro e Boçari
Mthon Çelo Mezani e trim si Lul Çapari
Oj Çameri pse athu na mete onderr
Na pushtoj Greqia gjat konferences nLonder
Na I muren tokat e na coptun ata barbar
Po mpyt Çameria pse mharrut more shqiptar.

Friken nuk ta kam se shqiptar un jam
Prap do tvi tek ti me prit moj Çameri.

Permi 30.000 nÇameri jetum o vlla
Dhunun e shkatrrun kejt mi tok qa kan pa
Fmit ndjep mi ke vra o ti grek tkom armik
Kurr sta fali kohen e spastrimit etnik
Jom nga Filati nga Parga e Margellica
Qohu oj Prevez thrret Janina e Gumenica
Deshten me m’asimilu qe edhe shqipen me harru
Me mijra shqiptar mi kan djeg e masakru
O fashist helenas nuk njoh krajl e as mbret
Mkan fal Zoti shqiptar e s'mbes minoritet
Krejt mi kan mar vlla po tash ma u bo boll
Do tkthehem n'Çameri se nuk vdes n’Anadoll
O shovinist grek nuk mbes per ty ma loder
E kom rreshtin ushtar pi Shkupi deri nShkoder
Dua tja kujtoj se sjam grek as italiano
Ik pirdhu nga Shqiperia shkerdhata Bolano.

Friken nuk ta kam se shqiptar un jam
Prap do tvi tek ti me prit moj Çameri.

Nuk jom tradhtar se shqiptar mu um qujn
As grekt me shkije kurr etjen nuk ma shujn
Se atje po mkalben eshtrat e stergjyshit
Mpret Molla Kuqe dej te mesi Nishit
Mjaft ma me vrasje hej leni kto marrzia
E bashkume si dikur bashk na don Shqipnia
Askujt mos ti sherbejm nket jet veq se Zotit
Plum ti japin sllavit e fund ti japim lotit
Po m'thrret veni jem e sdi se qka o frika
Nuk njoh Parapotume,Trikoforo e Perdhika
Italian e grek at cop toke mos ma prek
Se askuj nuk ja fali e as nuk e shes me lek
Le t'dridhet bullgari shkau e maqedoni
Sja fali Janaqit e le tem ruhet Spiridoni
Pritem Çameri se do tvi e tbi martir
Ti kallxoj qe ende quhem vlla pellazgo-ilir.

Friken nuk ta kam se shqiptar un jam
Prap do tvi tek ti me prit moj Çameri.

Cameria - Cameria

E moj nana jem
pse nuk me rrite
ne ven tem ku
e pata atdheun
e mbrojta vendin tem
ku luftova e u coptova
por lirin e fitova

ref:
ma te fort se guri
mu mlindi nana
se mu mqujn iliri
e kurr nuk derzohna

e mor vllavi jem
pse nuk luftove
per kete vend
shum shqiptar ken
e shum u cuptun
per ket pavarsi
qe shqiptart e
fitun.
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet