Audio

Vellezrit Lleshi - Ah Pleqni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/10/2012

2012-10-31T19:51:29


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Pleqni" kënduar nga Vellezrit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezrit Lleshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shyhrete Behluli & Shkelzen Jetishi - Ah Pleqni

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

I
Ndryshe ndryshe m'duket ftyra
Kisha dasht me me rrejt pasqyra
Kisha dasht kohen me ndal
Mos me i pa vijat ne ball

Kisha dasht kohen me ndal
Mos me i pa vijat ne ball

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

II
Ndryshe isha ndryshe jam
Qka kam pas ma nuk i kam
As gjasmeti si dikur
Vetem zemra s'plaket kurr

As gjasmeti si dikur
Vetem zemra s'plaket kurr

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

III
T'ish kjo koha e rinis
Si sahati me u kurdis
Kisha dit çka me bo vet
T'kisha ndejt veç 20 vjet

Kisha dit çka me bo vet
T'kisha ndejt veç 20 vjet

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak.

Shkurtja Shyhreti Remzia - Ah Pleqni

Shkurta...
Ndryshe ndryshe m'duket ftyra
Kisha dasht me me rrejt pasqyra
Kisha dasht kohen me ndal
Mos me i pa vijat ne ball

Kisha dasht kohen me ndal
Mos me i pa vijat ne ball

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetue gjat
E kerkush nuk don me u plak

Remzia...
T'ish kjo koha e rinis
Si sahati me u kurdis
Kisha dit çka me bo vet
T'kisha nejt veç 20 vjet

Kisha dit çka me bo vet
T'kisha nejt veç 20 vjet

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak

Shyhreti...
Ndryshe isha ndryshe jam
Qka kam pas ma nuk i kam
As gjasmeti si dikur
Vetem zemra s'plaket kurr

Asgja s'mbeti si dikur
Vetem zemra s'plaket kurr

Ref...x2
Ah pleqni ah pleqni
Kush ilaç nuk gjet per ty
Krejt kan qejf me jetu gjat
E kerkush nuk don me u plak.
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...