Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vellezerit Lleshi - Gurbeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Gurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

01/10/2012

2012-10-01T22:01:27+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbeti" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burim Kastrati - Gurbeti

M''pikoj loti shumë i rand
Se harroj at ditë mojj Nanë
Ditë e veshtirë e ditë hidhërimi
Morra rrugen nga mërgimi

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Këtu luleve nuk i vjen era
Këtu nuk qel as pranvera
Ka vetëm dimër e vapë te shkret
Mos me mund një natë me fjet

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Arben Kurtis - Gurbeti

Kur i mbusha 18 vjet,
Mora rrugën për gurbet
2x

Nën e bab i përqafova
Dhe nga dera u largova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

M'ka marrë malli, i moshuar
Familjen time me e pa
2x
Që dy vjet ku i kalova
Familjen time e harrova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

Më shku jeta në gurbet
Tashi njeri mbeta vet
2x
Flokt e mia jan zbardhur-e
Tash s'kam për se me jetuar
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi

Jimmy Rock F - Gurbeti

Vijne e shkojne stinet e reja,
ju kam larg ne mergim
s,mund tu prek kur cel pranvera,
ju mbaj thelle ne shpirtin tim
pa durim e pres veren, te na vini prap
t,ju shterngoj forte si at,here deren tua hap
zemren time gjall e mbani edhe nga largesija
po ju presim me mall mbushni rug e shtepija
Bukurine qe ma sjellni me ban mua me shum te vuaj
pse nuk mundem tu shijoj gjate, me ikni ne dhe te huaj
vijne eshkojne stinet e reja

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet