Audio

Vellezerit Lleshi - Kujtimi Per Nenen


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/10/2012

2012-10-01T22:23:09Kujtoj nanen qe mka lindur
si mka dasht dhe si mka rritur
mka dhon gji dhe mka vogjelue
sa net zgjue ka nejt per mue

( 2)
tu mthon fli mor biri nanes
bukurin ja more hanes
(refreni)
o moj nan nan ku je
ti me tretesh per nen dhe
o moj nan nana ime
sa rron zemra me kujtime

mu burrnosh o per kuvene
o moj drita e ksaj zemre
syni i saj sa lot ka derdhun
kur per rruge me ka percjellun

(2)
edhe smun un kur kom qene
oh moj nane un kom thane

(refreni)
o moj nan nan ku je
ti me tretesh per nen dhe
o moj nan nana ime
sa rron zemra me kujtime

Ste harron jo biri yt
mall per ty dhe lot ne sy
ka nji lule tuj lulzue
mall per ty me kan urue

(2)
mu hapen krahet ne varrin tand
per kujtim du me ta lan

(refreni)
o moj nan nan ku je
ti me tretesh per nen dhe
o moj nan nana ime
sa rron zemra me kujtime


Ky tekst u dërgua nga Pëllumb Elezi
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...