Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Lleshi - Tri Kunatat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hej tri kunata zihen bashk
Kush ma shum vjehrren me dasht
Me e dasht shum dhe me u afru e
Thot e para te rrin me mu e

N'kam na u çu kunata e dyt
Cfar po thu moj te plaçin syt
Hapi veshet mir me ndigju e
Nuk ma merr kush vjehrren mu e

Une hala moj nuk kam vdek
Na u pergjigj kunata e tret
Per keto pun nuk du ma fjal
Nuk e leshoj vjehrren per t'gjall

Mbyll moj gojen s'ke ta hap
Me forc vjehrren me mbajt ngjat
Ti si boll e kqyr nen sy
A ka dert si rrin me ty e

Heu fjala fjal sa filloj shamata
Heu u dynd dreqi ne tri kunata
S'mujte vjerra me u perzi
Se flok n'flok ishin mberthy

Shaj e bjeri njona tjetres
Jan afrue te shtati i vjehrres
A thue vesht moj t'paskan lan
Se per ty jena t'u u zan

Cou pra shpejt me na diftu e
Ti me cilen don me shku e
Plaka e shkret ne hall kish ra
Veç tri copash per me u nda

Ngeli tash te ti tan jeten
Neqofse m'doni m'leni vetem
O m'leni vetem

Ej erdhen djemt si tre asgana
Kqyren grat dhe u kthyn nga nana
Cfar kan grat nan me diftu e
Jan t'u zan or bir per mu e

Me nji fjal nuk ka gjo tjeter
Veçse luft nuse me vjeherr
Mend po dalin po s'po kena
Zgjidhni vet o mbrenda per mbrenda

Hej nuk u ndal o sherrin at dit
Krejt kojshit i kan çudit
Plaka e shkret ne hall kish ra
Veç tri copash per me u nda

Mbani vesh ju more bija
Do u kujtohen fjalt e mija
Vjen me radh pleqnia e shkret
Nji dit vjehrra jetni vet

Vjen me radh pleqnia e shkret
Hej nji dit vjehrra jetni vet e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Vellezerit Lleshi - Tri Kunatat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tri Kunatat".
3. Video është e këngës "Tri Kunatat", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:


Komente 0