Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vellezerit Lleshi - Celularomania

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Celularomania".
3. Video është e këngës "Celularomania", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Celularomania  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/08/2014

2014-08-20T17:00:01+00:00Eshte perhape si nje epidemi
Semundja e rende celularomani
Demtim te madh te jep ne koke
Mungon ne treg ilaçi qe sheron

Qe kur ne treg ka dale celulari
Njerezit duket sikur I ka zene djalli
Ulin e ngrene duart pas koke
Pa komande stile gjimnastikore

Me pune pa pune e mbajne ne vesh
Kur s’bisedojne flasin me vete
Duan te tregojne se jane te rendesishem
Te terheqin vemendjen neper ambiente

Celulari eshte mjet I kohes
Ta mbash eshte domosdoshmeri
Por kur aparati I bashkohet kokes
Fillon semundja celularomani

Kjo semundje ka zeze shume njerez
Burra gra dhe femije\
Levizin njerzit me instalime ne vesh
Lundrojne ne biseda,internet ,gjithesi

Kane plase ofertat nga kompanite
Te gjithe ne to jane perfshire
Njera fol lirshem ,tjetra shto ngjyrat
Duken njerzit sikur I kane grabite.

Qe kur çfaqen keto fenomene
Semundja e rende ka rene ne koke
Shkon njeriu duke folur me vete
shikon si I humbur dhe s’te flet me goje

Duhet te ecim me kembe ne toke
Ta perdorim aparatin vetem si nevoje
Po bleme gjithe tregun me oferta plot
Ndonjeri edhe mund te fluturoje.


Ky tekst u dërgua nga Mazllum Daci,tirane
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet