Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Lleshi - Tradita Shqiptare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tradita Shqiptare".
3. Video është e këngës "Tradita Shqiptare", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Tradita Shqiptare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

27/07/2015

2015-07-27T11:50:50+00:00Kush po i run traditat fort
Si shqiptari kerkush n'bot
Ka rujt plisin e xhubleten
Gjys opingen e fustanellen
Per fole ka shqipja gurin
Kosovari run flamurin

Ustallare gjen nder dibran
Per burrni me marre kuksian
Tropojant me i prek ne hater
Ta ban luft me qan ne dasem
Per kuvend e per humor
Gjen ne shkoder me taborr

Pervec bes edhe trimni mirditort kane bujarin
Burra t'urt gjen nder pukjan
Per tregtar shko merr krutan
Me tnejt gati pa i bertit
Zgjidh matjant se i ke besnike

Me knu kang vec per dashni
Ke me gjet elbasanlli
Me fol shum si tash e par
Ke durrsakt si gazetar
Nadje hoxhe e ne dark prift
Jan beratsit dite per dite

Jan vlonjat me gjoksin grop
Qe bajn pun e gjylaf ntoke
Per mikpritje e pastertie
Permetarit shkoi ne shpi
Me pas mall per serenate
Hyn ne korce se smbetesh thate

Shko per darke ne gjirokaster
Qet nji vez e i duken kater
Per bujqesi ki myzeqaret
Nate e dite i gjen ne are
Kush e qan at violine
Nuk kom pa si camerine

Kush po i run traditat fort
Si shqiptari kerkush n'bot
Ka rujt plisin e xhubleten
Gjys opingen e fustanellen
Per fole ka shqipja gurin
Rujm tradita rujm flamurin.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet