Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vellezerit Lleshi - Dasmat Tona

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasmat Tona".
3. Video është e këngës "Dasmat Tona", por nuk këndohet nga Vellezerit Lleshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Lleshi - Dasmat Tona  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Shkodra Jonë"

Komente

Asnjë Koment

17/08/2020

2020-08-17T14:37:45+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Dasmat Tona" kënduar nga Vellezerit Lleshi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Dasmat Tona".


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tiku I Kolonjes - Dasmat Tona

Çe mora sokakun,sokakun perpjete.
Te vete ne dasem,dasem ne Permet.
Çe mora sokakun,sokakun perpjete.
Te vete ne dasem,dasem ne Permet.

RF
Keto dasmat tona lezet mbi lezete.
Dridhet vendi tundet dora nuk jane termete.

E çu ndez kjo dasma,rreth e qark te Rapi.
Kërcen Leskoviku vjen nusja te djali.
E çu ndez kjo dasma,rreth e qark te Rapi.
Kërcen Leskoviku vjen nusja te djali.

RF
Keto dasmat tona lezet mbi lezete.
Dridhet vendi tundet dora nuk jane termete.

E do ta bejme dasmen,e do ta djegim fare.
Epo se eshte dasem,dasem Kolonjare.
E do ta bejme dasmen,e do ta djegim fare.
Epo se eshte dasem,dasem Kolonjare.

RF
Keto dasmat tona lezet mbi lezete
Dridhet vendi tundet dora nuk jane termete.

Epo kjo eshte dasem,dasem shume e madhe.
Mar nuse ne Korçe,se e mar per fare.
Epo kjo eshte dasem,dasem shum e madhe.
Mar nuse ne Korçe,se e mar per fare.

RF
Keto dasmat tona lezet mbi lezete.
Dridhet vendi tundet dora nuk jane termete.

Ta nisim kete dasem me kenge e valle.
Epo per nje çupe o Pogaradecare.
Ta nisim kete dasem me kenge e valle.
Epo per nje çupe o Pogradecare.

RF
Keto dasmat tona lezet mbi lezete.
Dridhet vendi tundet dora nuk jane termete.

Dashuri Hysaj - Dasmat Tona

o sa lezet kane dasmat tona,
gjer ne qiell u shton jehona
kendojme kenge laberishte
hedhim valle pogonishte....x2

Kendojme kenge laberishte
hedhim valle pogonishte
gjer ne qiell u shton jehona
sa lezet kane dasmat tona....x2

o vullneti i perendise
qe dy zemrz te bashkove
me vulen e dashurise
te gjithe thone te trashegohesh....x2

Kendojme kenge laberishte
hedhim valle pogonishte
gjer ne qiell u shton jehona
sa lezet kane dasmat tona....x2

O dasma eshte dite e bekuar
kujt i mish te nder te vitet
plaku falet dhe ron zoti
kur jam mir e asaj dite....x2

Kendojme kenge laberishte
hedhim valle pogonishte
gjer ne qiell u shton jehona
sa lezet kane dasmat tona....x2
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Lleshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet