Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Mziu - Çikat Shqiptare Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sa shum çika t'mira
si rrezet e hanës
si tëm hec nafaka
ja marr zemren njanes

Deshta për kujtim
nji selam ta çoj
ata mora zemren
apo hala t'knoj

Dolëm kah nuk dolëm
çika tmira zgjodhëm
kto çikat shqiptare
mat mirat në valle (2x) ref

Dy tri her në valle
seç i rash okolla
po ta shtojshin ymrin
nja dy vetull holla

Bukuroshe n'valle
po lujn me sevda
lum kush ka qëllue
kan se çka me pa


Ky tekst u dërgua nga I Z I


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Mziu - Çikat Shqiptare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çikat Shqiptare".
3. Video është e këngës "Çikat Shqiptare", por nuk këndohet nga Vellezerit Mziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:


Komente 0