Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vellezerit Mziu - Kthehu  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/02/2007

2007-02-25T07:11:57+00:00Kur ike n'mërgim të thash udhë e mbar
kjava dhe tu luta kthehu sa ma par

Kthehu kthehu kthehu ti tek un
hajde në Kosov mos rri n'gurbet shum

Sa të du un ty nuk mund ta përshkruj
aq sa jam i lumtur po aq shum po vuj

Vujtje e pikllim pa ty në mërgim
dot kthehem ku t'lash aty në Prishtin

Kthehu kthehu kthehu ti tek un
hajde në Kosov mos rri n'gurbet shum

Une nga mërgimi kangen po ta knoj
dot kthehem shum shpejt pa ty smund t'jetoj

Kthehu kthehu kthehu ti tek un
hajde në Kosov mos rri n'gurbet shum


Ky tekst u dërgua nga Mili
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet