Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vellezerit Mziu - E Imja Shota

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Imja Shota".
3. Video është e këngës "E Imja Shota", por nuk këndohet nga Vellezerit Mziu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vellezerit Mziu - E Imja Shota  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Shamija Beqarit"

Komente

Asnjë Koment

31/08/2015

2015-08-31T16:57:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Imja Shota" kënduar nga Vellezerit Mziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Mziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gafur Murati - E Imja Shota

E dua sangon,e dua sangon zemra ime therret
Karnevalin brazilian enderr e kam ne jet
Edhe katrin edhe shqiptatin hiq si adhuroj
Cdo pjes e trupit me vallzon'
Kur ti degjoj
Ne te vertet çdo valle un'e dua
Zemer muzikale,rreh per mua

Refreni
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota e imja Shota e imja Shota

E dua tangon,e dua tangon
Eni pra te vallzojm
Boten ton te bukur rinore
Edhe me ta zbukurojm
Dhe flamenkon edhe flamenkon pa mas me pelqejn
Sa her qe ate e luaj zemren ma rremben
Ne te vertet çdo valle un'e dua
Zemer muzikale rreh per mua

Refreni:
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota e imja Shota e imja Shota

Refren:
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe i luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota e imja Shota e imja Shota

Bashkim Alibali - E Imja Shota

E dua tangon,e dua tangon zemra ime therret
Karnevalin brazilian un'e kam ndjek
Edhe valsin edhe valsin un'e adhuroj
Cdo pjes e trupit me vallzon'
Sa her' e degjoj
Ne te vertet çdo valle un'e dua
Zemer muzikale,rreh per mua

Refreni
Te gjitha vallet me pelqejn
Qe luan bota
Por ma shum'zemren ma ndez e imja Shota,e imja Shota,e imja Shota

E dua tangon,e dua tangon
Eni pra te vallzojm
Boten te bukur rinore
Edhe me ta zbukurojm
Edhe valsin edhe valsin un'e adhuroj
Cdo pjes e trupit me vallzon
Sa her e degjoj
Ne te vertet çdo valle un'e dua
Zemer muzikale rreh per mua
Refreni. Te gjitha vallet etj etj

Antigona Sejdiu - E Imja Shota

e dua tangon e dua tangon zemra ime therret
karnevalin brazilian enderr e kam ne jet
dhe flamengo dhe flamengo pa mas me pelqen
sa her qe ate e luaj zemren ma remben
me te vertet qdo valle un e dua
zemer muzikale therret ne mua

refreni:
te gjitha vallet me peqlqejn qe i luan bota
por me shum zemren ma ndez e imja shota (e imja shota e imja shota)(2x)

e dua tangon e dua tangon eni pra te vallzojm
boten ton te bukur rinore edhe me ta zbukurojm
Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Mziu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet