Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezërit Çetaj - Mustaf Hoxha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Qifteli nji kange ja knova
oj malsorit ja kushtova

patriot me ndjenja te larta
thojn per emer Mustaf Hoxha

ishte burr o trim me flet
dhe shum shok i ka pas si vete

tan petritat do djemt e leht
ngjiten trimat llapit per pjete

o tan petritat do djemt e rie
Mustaf Hoxha tu ju ka prie

o syrin bish turrin stuhie
kurr sju trem o zemra tije

zemra tij fuqi baroti
se rrok pushka se rrok topi

o lum Mishevci qe ma lindi
o lum Llapi qe ma rriti

kaloj shtigje plot rreziqe
grykes Llapit brigjem brigje

me gjoks tè vet qysh e kish zakone
vrim e skut me sy i perlone

rrofsh e qofsh o Mustaf Hoxha
Shqiptaria te dha lavdata

Shqiptaria te dha lavdata
eeeejj je i pa i vdekshem sa bjeshket e lartaaa

tekstine e kenges dhe muziken shkroi
Xhemajl Qetaj _ kjo ka ndodhur gjat viteve /70 gjat sherbimit ushtarak


Ky tekst u dërgua nga Prelez

Vëllezërit Çetaj - Mustaf Hoxha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mustaf Hoxha".
3. Video është e këngës "Mustaf Hoxha", por nuk këndohet nga Vëllezërit Çetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Çetaj:


Komente 0