Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Çetaj - Deshmoret E Trestenikut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Heeej n'Trestenik ngat buzë Drini
Në katër anët u dha kushtrimi
O dilni djem se na ra serbija
Briti trimi Muharrem Sejdija
O Komandant i UÇK-s
Kish me veti shumë djem të leht
Kish Ragipin si djalë të vet
Ooo që sju dhimt jeta me dekë

Heeej kish Eminin dhe Hysnin
Kta tradit patën trimrin
Ajet Rexhepi, Muharrem Gashi
Musë Tahiri, Xhelali,Bujari
O Përparimin, Afrimin,Luanin
Vijn nga Sverka Esati e Nexhati
Ton kta trima e dhan jeten
Komandantin se lan veteeee

Heeej ushtimë shkon te lugu i Drinit
Luftojnë nipat e Isë Boletinit
Tan kta trima emër për emër
Tan Kosova i mban në zemër
Oo mu në fshatin Trestenik
Aty pushka ku ka kris
Lapidar juve ju ka ngrit
Siii pararoj o e liriseeeee


Ky tekst u dërgua nga Ilir


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vellezerit Çetaj - Deshmoret E Trestenikut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deshmoret E Trestenikut".
3. Video është e këngës "Deshmoret E Trestenikut", por nuk këndohet nga Vellezerit Çetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Çetaj:


Komente 0