Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Çetaj - Nëpër Shekuj Kullat Tona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Nëpër shekuj kullat tona
plot me burra malet e rënda
Janë kanë dija, janë kanë shkolla
ku janë nda o pleqnitë e holla

N'kullat tona me frëngjia
gjak janë la me to historia
Trashëgim'e na mbet trimnia
pej breznie e te breznia

N'kullat tona, n'ballë t'oxhakut
o gjithë mor fjala po jipej plakut
E krejt oda e ndigjonte
fjalët e plakut'e s'i harronte

Fjalët e plakut'e thoje t'mira
sikur sot or mësimet mbi libra
Me lahutë e me çifteli'e
këndojshin n'oda o këngë sahi'e

Këndojshin n'oda këngë sahi'e
sikur datat në histori'e
E me hov'e kur përparojm'e
odat tona na s'i harrojm'e

Se këto kulla e këto oda
hej na me shekuj o
a je i patëm shkolla
o hej


Vellezerit Çetaj - Nëpër Shekuj Kullat Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nëpër Shekuj Kullat Tona".
3. Video është e këngës "Nëpër Shekuj Kullat Tona", por nuk këndohet nga Vellezerit Çetaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Çetaj:


Komente 0