Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Ben Saber O Musliman Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


 

ref
Zoti ima zoti madh e ka caktu
Muslimant muslimanet mei sprovu
Bon saber bon saber o besimtar
Fjala e zotit esht taman

Kur të ndodh ty  nej kaderr
Lutju zotit ndihmë kërko
Në caktimet e Allahut
Besimtar mos u hidhëro.
 
Tmira - t'kqija qe te vin
Ti pranoj mos u deshpro
Necaktimet e Allahut
besimtar mos u hidherro
 
Kur allahu ta merr fëmijën
Ti mos thuj qka më gjet
Lute zotin me evlad tënd
Takohesh ne xhennet
 
Ti per sabrin qe e ben
Te Allahu do ta gjesh
Me një shtepi te lavdrimit
do te shperblehesh ne xhennet
 
Allahu te gjith njerzin
Gjith njerzin kur i krijoj
Tmira tekqija e furnizim
Ai te gjithve na caktoj

Prano ngushllimet nga njerzia
E mos rri sikur i ngrat
Caktim i zotit është dhe vdekja
Qka vjen prej zotit - Mirë se ardht

ref
Zoti ima zoti madh e ka caktu
Muslimant muslimanet mei sprovu
Bon saber bon saber o besimtar
Fjala e zotit esht taman

 


Vellezerit Xhaferi - Ben Saber O Musliman
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ben Saber O Musliman".
3. Video është e këngës "Ben Saber O Musliman", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0