Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Mbulesa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Besimtares fetyra i qeshë
Kah tkalon met bukren mbulesë
Zoti femren ne kur'an oj moter e nderoj
Qysh kur atë dit Allahu e krijoj

Veshi Rrobat e mbulohu
prej te tjerat dallohu
Mbulo trupin ne tersi
mbi kokë ve shamij

Mos dil në rrugë e pa e mbuluar
Je krijesa me e çmuar
Rroba t’gusha ti oj moter telutem mos me vesh
Nga shejtani imallkuar tëlutem të kesh kujdes

Ti moj moter pse smbulohesh
E prej zotit nuk turprohesh
Zbukuroju ti oj moter vetem burrit tan
Respektoje ti oj moter telutem dinin tan


Vellezerit Xhaferi - Mbulesa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbulesa".
3. Video është e këngës "Mbulesa", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0