Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Malli Per Djalin Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Ref:
Kthehu ore bir mos jeto ngurbet
Kthehu nduar tua dua me vdek

pleqrija tasht mu me kanxan.
takat nuk kam flot mu kan zbardh
nji dhimbje nzemer nzemer une kam
gurbeti femin mu mi ka mar
eh ..dote vdes une pa i pa

me ka marr malli bir tperqafoj
sa mka marr malli ore bire zerin tend te degjoj
E smund te gjej kun rahati'
shum jam e smur nena kam nevoj per ty
shum ka nevoj baba ore bir per ty

kur te me merr malli ore bir per ty
shkoj ndhomen tane mrri parasysh
e hala nena shtarit ta shtron
e te pret nena kur kem e ardh
e te pret baba kur kem e ardh

-recitim-
Një porosi kam obiri im
ah ka koh qe sje kthy nshtepi
Eh.. mka marr malli ore bir per ty
I duhesh nenes ore bir pleqni
I duhesh babes ore bir pleqni


Vellezerit Xhaferi - Malli Per Djalin Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Per Djalin Gurbeti".
3. Video është e këngës "Malli Per Djalin Gurbeti", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0