Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Jemi Te Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jemi te ri
Jemi te ri por nuk kem as nji siguri
Dhe po mendojm se vdekja vjen vetem ne pleqri
Ne kudo qete jemi ne gjdo tok e ngjdo vend
Dote vjen meleku edhe vdekja tote na nxen

Ti ndalu pak
Ti ndalu pak edhe fillo ti te mendosh
Mos lejo libri punve tmira te jet bosh
Por ti mundohu qe ta mbushesh sa ke koh
Se kur dote dalesh para Allahut dote jet von

Ate dit kur dalim para Allahut tegjith
Prej Ademit deri te njeriu i fundit
Nuk dota gjejsh ti ase kend qe dote ndihmon
Ateher dote fillon zoti jon te na gjykon

O Zoti jon O Zoti jon
Falna rahmetin nga denimi na shpeto
O Zoti jon O Zoti jon
Falna xhennetin nga xhehenemi na shpeto

Ti na shpeto nga ajo dit kur ska shpetim
Kur dote hesht gjuha e flasin pjest e trupit tim
Premtimi Allahut mir edim dote vije nji dit
E dota shijon trupi daljen e trupit

Ti ndalu pak
Ti ndalu pak edhe fillo ti te mendosh
Mos lejo libri punve tmira te jet bosh
Por ti mundohu qe ta mbushesh sa ke koh
Se kur dote dalesh para Allahut dote jet von

Ate dit kur dalim para Allahut tegjith
Prej Ademit deri te njeriu i fundit
Nuk dota gjejsh ti ase kend qe dote ndihmon
Ateher dote fillon zoti jon te na gjykon

O Zoti jon O Zoti jon
Falna rahmetin nga denimi na shpeto
O Zoti jon O Zoti jon
Falna xhennetin nga xhehenemi na shpeto.


Vellezerit Xhaferi - Jemi Te Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jemi Te Ri".
3. Video është e këngës "Jemi Te Ri", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0