A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Zena - Vetëm Leku E Çon Ujin Përpjetë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

31/12/2002

2002-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Vetem Leku E Con Ujin Perpjete


Miremengjesi - interesi
gjithmonë paska qenë kështu,
veç një djalë i marrë si unë
nuk e ka besu.
Shumë shokë un' i kam pas
me ta jam betu për jetë,
o i kam pas e i kam qeras
tani veç kam mbet.

Me ndihmoni ju o mjek,
se me dhemb kjo kokë,
kur mbetet njeriu pa Lekë
mbetet dhe pa shokë.
Çdo gjë shitet,
çdo gjë blehet,
çdo kush mund të jesh
me Lekë e me dashuri
djalo mund ta blesh.
Me ndihmoni ju o mjek,
se me dhemb kjo kokë,
kur mbetet njeriu pa Lekë
mbetet dhe pa shokë,
çdo gjë shitet,
çdo gjë blehet
ne këtë jetë te shkrete
vetëm leku, vetëm leku
e çon ujin përpjetë.
teksteshqip.com © 2007 - 2018