A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vellezerit Zena - S'paske Pas Nje Pike Meshire


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2002

2002-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Vetem Leku E Con Ujin Perpjete"


S'paske pase nje piiiike meshireeee,
qysh mesova une ksi soj,
xhanin jamon,
qysh mesova une ksisooooj.

S'pres prej teje,
fat te mire,
veç me foool o nji heeeer me goje,
xhanin jamon
veç me foool o nji heeeer me goje

Paske pasun zemren hekur,
shume durove mori xhan,
xhanin jamaaan,
shume durove more xhanan.

Jam betu se nuk du tjeter,
trandafil o po n'Elbasan,
xhanin jamaaaan,
trandafil o po n'Elbasan.

Kur me tha se m'u zemru xhanani,
shume me mire o t'me kishit vra,
xhanin jamaaaan,
shume ma mire o t'me kishit vra.

sikur me m'qit o prej Elbasanit
une sa here kom kte te shkrete sevda
xhanin jamaaaan,
une sa here kom kte te shkrete sevda

Tuj shetit nder ara t'gjata
midis barit te njome
Tuj shetit nder ara t'gjata
midis barit te njome
ne te dy na zuri vapa
rame e fjetem gjume, aman
ne te dy na zuri vapa
rame e fjetem gjume aman

Te kam thene nje here sa veta,
se po vjen pranvera,
do te dalim me shetitun,
si per hera tjera.

Sa here ballin ta lemojshe,
me rrije e qete,
Sa here ballin ta lemojshe,
me rrije e qete,
premtimen prej teje dojshe,
te dua perjete, amon
premtimen prej teje dojshe,
te dua perjete.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019