A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Zena - Ka Mot E Disa Muaj


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/09/2010

2010-09-09T10:17:09

Kam mot mot e disa muj-e
kemi pasë miqësi te randë-e
Tash do t’i kallzoj gjithkujë-e
vet ke ikë e mu m’ke lanë

Mora vesh s’e je fejue-e
gjysëm ore larg shtëpisë-e
të lutem mos me i harru-e
kujtimet e beqarisë-e

Sillu, sillu, dynja e vjetër
kështu e ka dhan Perënija
Zoti asht nji s’bahet tjetër
ktë e dinë të gjithë njerëzia

Tridhetë ditët e Ramazanit
as kam hongër as kam pij-e
kur erdh dita e Bajramit
ne të dy pimë nga një gotë rakij-e


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019