Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vendi - Shokt E Mi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shokt E Mi".
3. Video është e këngës "Shokt E Mi", por nuk këndohet nga Vendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vendi - Shokt E Mi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Kosova Fest Kids 2018

Komente

Asnjë Koment

15/11/2018

2018-11-15T08:43:05+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shokt E Mi" kënduar nga Vendi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ross - Shokt E Mi

Krejt po pysin si e kam emrin
N’kyt qytet une jam numri 1
Sun e m’kapni jam me shokt n’Berlin
200 n’or n’AMG CLS me benzin
CPG meine gang ti po thu kush jan?
Jan ata qe thejn koka anemban
Bojna import export Cuba tiran
Arsenalin plot me arma n’minivan
Valla krejt i boj per familin
Tu bo pare ilegale me magrebin
Ata n’rrug tu shit kokain
Fuck the police, volles magazin
129 jena si real madrid
Jena krejt loco, paranoid
N’klub tu pi Cola Hennessy
Numrin 10 mas shpine si Lionel Messi

[REF.:]
Shokt e mi tu gjujt me Automatik
Tu bo pare me Narco Traffik
Nuk menojm para si me bo click
Na jena mafia

Jena mafje kurr skena problem
Na bojna pare e ti hala Po flen
E kam vllaun qe tana mu mi bjen
Tu pi shisha n’klub me loqken tem
Tu bo gara me makina
Tu bo para me kokaina
Nuk na duhet ca thojn ata
CPG the real mafia
Me dasht zoti shpejt part n’klasifik
I kam shokt gati me pistol e thik
Sdojna Gucci veshna krejt klassik
Interesi jon me bo pare e me bo muzik
Hey, loqka jeme don lek shpejt
Hey, loqka jeme don me i ble krejt
Hey, CPG s’kena konkurrenc
Jeta e shpejt e kam bethen n’Benz

[REF.:]
Shokt e mi tu gjujt me Automatik
Tu bo pare me Narco Traffik
Nuk menojm para si me bo click
Na jena mafia

Daim Lala - Shokt E Mi

Hej shokt e mi me falni mu qe ju kem keqkuptu.

Hej shokt e mi me falni mu qe sju kem ndexhu
une ika dhe ju lash dhe kur u ktheva sju pash
ref (2)
Hej shokt e mi me falni mu qe ju kem keqkuptu

Mes lules te kuqe qeli lule e bardhe me falni shok qe ju kem lan dhe tash ma nuk ju kam .
ref (2)
Hej shokt e mi me falni mu qe ju kem keqkuptu.

Qa kum ba,qa skumm ba o ma mir qe jam shpernda,
nuk kom ba mir qe ju kem lan por nuk kam qka baj.
ref (4)
Hej shokt e mi me falni mu qe ju kem keqkuptu.

Tankilla - Shokt E Mi

TANKILLA:

ju kom pik n´zemer / se si ju nuk ka
kan kalu 10 vjet / qe nervedi jena nda

un Jam kthy n´atdhe Per me juuuu taku
kur e mora lajmin qe n´burgen ju kan cu

se kuptoj se besoj / me pikpytje Po jetoj
une shokt e mi / deri n´vdekje si harroj

m´ka marr malli me ju pa
m´ka marr malli me ju fol

m´ka marr malli veç nji her
me dal bashk si per her

sa probleme kena pa
sa probleme kena ba

e kam pas nji deshir
me ken bashk si Zinxhir

ska guxu kush me fol
se kena ken bisha

pyte ti ken dush .. tash
mos u kap ... me njisha

n´dodhen fatkeqsia
ku shoku n´drroj jet

ishte pa besushme
po ish e vertet

Samet Mata past-rahmet
ty shoqnia shum pot thret

ti ke ken ... i vertet
ty shoqnia; t´don per jet

REF: ILIRI x2

sa probleme i ka jeta
shokt e mi un ma si gjeta
i kerkova an e m´ban
e kuptova se ku jan

TANKILLA:

jam merzit shum du me pa drit me sy
pse o zot n´kater qoshe.. mrena mu ti mke shti

du me fol me familje du me fol me vllazni
malli qe kom n´zemer / Lot Pikojn kta 2 sy

sa problemet i ka jeta sa t´pa printna nuk i prita
sa gabimet qe i bana sa shum her u merzita

m´fal ti oj nan sa shum het t´kam lendu
jam ken shum i ri gjanat mir si kam kuptu

tash u rrita u bana burr

un legjend kam me met
shum besnik dhe i vertet

sa shqiptar / ma kajn hap namin
per mir dhe per keq /

gjithkush ma ka nis zanin
po thojn i lumt kti dreqqqq

kjo rrug ka pas pengesa
mos kujto qe shkoj perfekt

sa gjakderdhe jan ba
me fitu 2 3 lek

banu bashk o shqiptar
ta nimojm njani tjetrin

t´permisojm zhdo gabim
t´ja .... arrisim n´qellim

REF: ILIRI x4

sa probleme i ka jeta
shokt e mi un ma si gjeta
i kerkova an e m´ban
e kuptova se ku jan
Më Shumë Këngë Nga Vendi Gashi:


Komente mbi këtë këngë