Më mbaj mend (për 1 muaj)

Veriort - Revulucion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Verior`t pjesa e parë viti dymijë e ma teper
Vije nga zona e veriut tash nga Dardania e vjetër
Me një floë pak ma ndryshe me rima edhe beat
Na ka ardhe pesë minutëshi qe moti e kena pritë
Tash munesh me na pa live edhe ne ekran
A te pelqen a s’të pelqen mu k* nuk um han
Me beteja ne skenë beat box te jepi shkollë
Rimat tona te jepin dobësi te pa kontrollë
Ti kuptoj verior’t qe e kan stilin e vete
Tash kete muhabet ju e majshi me shnet
Se as ne jetë unë hajnë nuk jam
As ne muzikë me vjedhë ne mën nuk e kam
E nese ky sen kom me te therr ne vesh
Mos na ngo ski nevoj shtini vesht n’lesh
Se kto rima shume moti I kom perdorë
Ne Hip-Hop jemi si unazë ne boshtin kurrizorë

Nese don hip-hop nese veshi ta don
Ti iden e pranon edhe punen tem e don
Thuj po thuj jo thuj houuuuuuuu
Verior’t edhe një herë në këtë lojë

ERKAND GJINOVCI - NJERI NGA REPERAT E PAR NE KOSOV

Gjithqka sillet dikush nuk beson çka osht kjo
5 veta insoirim jon me mikrofona ndore
T`porosit` per motivim pa asnje mbishkrim kerkund hiç
Pa muhabete t`gata por me pune rregull e ligj
E verior`t osht shume normal qe e kanë stilin e vet
E për këtë punë të flliqtë punoj tash e 11 vjet
E tash kom rrespekt edhe per dostat e tjerë
Qe thjesht kom bashkëpunu ose kom bo nejë najherë
Se në punë edhe biznis une gjithmonë jom kanë real
U bo krejt çka u bo nuk jom hoxhë as kanibal
As nuk jom underground jo as gangsta shit
Por punoj me qësi sene që ma nxejnë gjakun çdo dite
Se ktu osht edhe nji pikë që ju duhet me ditë
Bazohu tek unë po jo gjithçka me llogaritë
Se une I du krejt po ma shumë e du vetën
Nisu nga parimet rrespekt për jetën

Nese don hip-hop nese veshi ta don
Ti iden e pranon edhe punen tem e don
Thuj po thuj jo thuj houuuuuuuu
Verior’t edhe një herë në këtë lojë
Çdo rregull ktu ten a ka menjiherë parregullsi
Çdo miqësi nëpër familje ka dhe armiqësi
Në çdo krizë e rrëmujë ka edhe pak qetësi
Në çdo punë e biznis ka korrupsion e hajni
Kërkah hiç nuk jemi ky është vlerësimi im
Duhet një revolucion apo ma mirë një ndryshim
Prej femnave e deri te parlamenti në hije
Që njeri I gjallë e I shnoshë nuk I bjen në fije
Se njerëzit po luftojnë veç për pare e për famë
Kulturën e hip hopit e kuptojnë veç si një dramë
E ma mirë qysh ish me kanë e kam një propozim
Mos bo gjykim nëse e she qe nuk po din
E shumë thjeshtë tash per tash ky ke një prezentim
I emrit tim pa tjeter qellim
E si përfundim qe një dhuratë prej trupit tim
Për shpëtim duhet një revolucion apo ma mire një ndryshim

Nese don hip-hop nese veshi ta don
Ti iden e pranon edhe punen tem e don
Thuj po thuj jo thuj houuuuuuuu
Verior’t edhe një herë në këtë lojë


Ky tekst u dërgua nga Mc KulleVeriort
Publikimi: 02/10/2009


Veriort - Revulucion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Revulucion".
3. Video është e këngës "Revulucion", por nuk këndohet nga Veriort.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Veriort:


Komente 0